avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 993 soluții astăzi
Forum Activitate svneagu

Activitate svneagu

Oare de ce nu raspunde nimeni?
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns autorizat.
Multumesc.

Completare: decizia irevocabila, legalizata se poate trimite prin mail in format pdf (inclusiv plicul) sau trebuie expediata asa cum am primit-o? Ce prevede legea?
Buna ziua, am nevoie de sfat autorizat: ce documente (si in ce format) trebuie sa insoteasca notificarea catre Primarie.
Multumesc.
Multumiri pentru raspuns.
Buna ziua,
am trimis prin posta electronica, o notificare cu care am cerut primariei sa-mi transmita documentul prin care a inaintat Comisiei Centrale pt. stabilirea despagubirilor intreaga documentatie.referitoare la imobilul in cauza.
Am atasat D.C. (pdf) irevocabila, legalizata, asa cum mi-a fost comunicata de instanta.
Dupa cateva zile primaria imi comunica faptul ca nu se opune executarii hotararii judecatoresti, dar imi cere sa le expediez o copie legalizata, cu mentiunea `irevocabila`!
Am expediat o noua scrisoare prin care am dovedit ca notificarea contine actul cu mentiunile solicitate, dar de la inceputul lunii Martie a.c. nu am mai primit alte vesti.
Va cer ajutorul pentru solutionare.
Multumiri.
Răspuns la discuția Contestatia in anulare
Multumiri.
Răspuns la discuția Contract arenda
Multumesc, articolele din CC si CF (Cod fiscal) puteti sa mi le spuneti?
Răspuns la discuția Contract arenda
Da, am calitatea de unic mostenitor, dar mi se cere certificat de mostenitor-suplimentar- pe un teren pe care vreau sa-l arendez si nu se precizeaza in baza caror articole din CC sau CF in vigoare. Puteti sa-mi spuneti Dv.?
Discuție Contract arenda
Tata decedat 30 Noiemb. 2003, certificat mostenitor Ian. 2004, mama decedata 19 Iulie 2007, certificat mostenitor Aug. 2008. Titlul de proprietate din 2003 este pe numele tatalui meu in calitate de unic succesor in viata al tatalui sau. S-a inregistrat un contract de arendare pe 10 ani, expirat in 30 Oct.2013. S-a refuzat inregistrarea noului contract de arenda pe numele meu, cu toate ca eu am achitat toate taxele si imozitele datorate pentru proprietate si venit si am dovedit calitatea de unic succesor al tatalui meu. In baza caror articole de lege sunt refuzat?
Multumiri,
svneagu.

Tata decedat 30 Noiemb. 2003, certificat mostenitor Ian. 2004, mama decedata 19 Iulie 2007, certificat mostenitor Aug. 2008. Titlul de proprietate din 2003 este pe numele tatalui meu in calitate de unic succesor in viata al tatalui sau. S-a inregistrat un contract de arendare pe 10 ani, expirat in 30 Oct.2013. S-a refuzat inregistrarea noului contract de arenda pe numele meu, cu toate ca eu am achitat toate taxele si imozitele datorate pentru proprietate si venit si am dovedit calitatea de unic succesor al tatalui meu. In baza caror articole de lege, v-am intrebat.
Multumiri,
svneagu.