avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1397 soluții astăzi
Forum Activitate marianacatana

Activitate marianacatana

Buna ziua.
Stie cineva cum se poate iesi din administratie. Sunt propietar.
Vreau sa-mi administrez singur propietatea.
Buna ziua.
Proprietarul unui imobil aflat la parterul blocului si-a transformat apartamentul intr-un cotet. Si cand spun cotet, sa stiti ca nu exagerez. Nu stim ce sa mai facem, plolitia locala nu face nimic, doar consata. Presedintele spune ca, nu are ce face.
In concluzie, stam si suportam mirosul gainilor deoarece propietatea domnului este inviolabila si poate face orice doereste dansul in ograda lui.
Ce putem face?
Va multumesc.
In 2011 mi s-a pus proprire pe salariu de 1/3 din venit.
In 2014 am achita, dar executorul nu vrea sa-mi dea la mana si-mi mai pretinde inca jumatate din suma, dobanzi nefixate in infiintarea propririi, pe motivul ca am achitat putin pe luna.
Acum va intreb? ce vina am eu ca nu am avut salariul mare, el a fixat procentul pe care eu l-am platit luna de luna. Si de ce ma informeaza acum cand am terminat de plata?
Cum sa-l oblig sa-mi dea la mana ca am terminat de plata.
Mentionez faptul ca, bani s-au virat in contul lui si nu al bancii, dar acesta era trecut in infiintarea propririi.
Va rog sa ma ajutati.
Răspuns la discuția act de adjudecare
Pt ilinca1981. Certificatul meu fisacal sau al debitorului?
Răspuns la discuția act de adjudecare
va multumesc.
bani dati in urma adjudecarii se impart intre banca si executor, ei ar tb sa plateasca impozitul.
Debitorul este plecat din tara si nu se mai intorce. In concluzie el nu va plati. Deci ori platesc eu ori in instanta nu?
Răspuns la discuția act de adjudecare
Daca ma duc direct la OCPI nu mai trebuie sa ma mai duc si la primarie?
Prima data la primarie si apoi la OCPI?
Mai se cere dovada platii impozitului de catre contribuabil?
Va multumesc.
Dupa ca am obtinut actul de adjudecare ce pasi trebuie sa urmez pentru a fi cu toate in regula.
MULTUMESC
Multumesc
Cum recuperez un debit de la un debitor care a intrat in perioada de observatie(procedura generala de insolventa)
Mentionez faptul ca, am hotarare devinitiva si irevocabila impotriva debitorului.
Va multumesc.