avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Recuperare debit - debitorul in perioada de observatie
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Recuperare debit - debitorul in perioada de observatie

Cum recuperez un debit de la un debitor care a intrat in perioada de observatie(procedura generala de insolventa)
Mentionez faptul ca, am hotarare devinitiva si irevocabila impotriva debitorului.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: marianacatana , utilizator 10:41, 6 Aprilie 2013
Doar prin inscriere la masa credala
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita sau inscriere la masa credala? ddianna ddianna Buna ziua, In calitate de creditor, am obtinut o hotarare judecatoreasca executorie de drept, in ceea ce priveste un debitor impotriva caruia, intre timp s-a ... (vezi toată discuția)
Inchidere procedura insolventa ukzspan ukzspan Buna dimineata, Lucrez la serviciul impozite si taxe intr-o primarie si am o problema avem societati pentru care s-au deschis procedura de insolventa. Am ... (vezi toată discuția)
Pot recupera tva-ul daca nu m-am inscris la masa credala? ligrivatin ligrivatin Buna ziua. Clientul meu a intrat in faliment. Datoria nestinsa a fost acumulata in perioada de insolventa. Nu m-am inscris la masa credala (nici nu am fost ... (vezi toată discuția)