avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate savinliliana

Activitate savinliliana

Sotia mi-a lasat o procura pe care nu scrie si vanzare de terenuri si am un teren extravilan pe care vreau sa-l vand, este pe numele meu dar nu il pot vinde si ca sa imi trimita procura din tara in care este costa destul de mult.
Acum cum pot face sa vand terenul fara procura acea ?
Răspuns la discuția casa de asigurari
savinliliana a scris:

multumesc frumos,dar chiar avind toate declaratiile depuse ,la zi,pentru I.I.mie mi-au venit doua decizii de impunere de plata pe 2012 si 2013,pentru casa de asigurari de sanatate si pentru asigurarile sociale,nici nu stiu ce s mai fac. mai precizez ca aceste impuneri mi-au fost calculate pe venitul estimat agricol,,ori eu ca persoana fizica nu am nici un teren in exploatare,ce exploatez este in cadrul intreprinderii individuale,,nu inteleg de ce si pe baza C.N.P. -ului sa mai platesc,va rog lamuritima si pe mine,multumesc


Răspuns la discuția casa de asigurari
multumesc frumos,dar chiar avind toate declaratiile depuse ,la zi,pentru I.I.mie mi-au venit doua decizii de impunere de plata pe 2012 si 2013,pentru casa de asigurari de sanatate si pentru asigurarile sociale,nici nu stiu ce s mai fac. mai precizez ca aceste impuneri mi-au fost calculate pe venitul estimat agricol,,ori eu ca persoana fizica nu am nici un teren in exploatare,ce exploatez este in cadrul intreprinderii individuale,,nu inteleg de ce si pe baza C.N.P. -ului sa mai platesc,va rog lamuritima si pe mine,multumesc
daca eu sunt platitor prin intreprinderea individuala,la care sunt unic asociat,mai am obligatia sa ma asigur ca persoana fizica selectate dupa C.N.P.:(
am inteles,multumesc frumos,erau din planul de reaalizat in al doilea an,incerc sa-mi complectez.
iar in situatia contabila eu am participat cu inca 1700 de euro la investitie.
am primit doar 60%-6000 euro,acesta este al 2-lea an de proiect,nu am facut cererea pentru a 2-a transe si imi lipsesc din totalul de 4 ha doar 5000 de metri.
am un proiect pe masura 112 -ferme de subzistenta-si nu mai am suprafata de teren impusa in proiect.ce mi-se poate intimpla?
ce masuri legale se pot lua impotriva mea?
Multumesc frumos!
multumesc foarte mult,mi-ati redat linistea sa mai pot dormii si eu,nu le pot achita decit peste 2 luni si eram tare stresata de situatia asta ma gindeam la ceva mult mai drastic,incaodata multumesc ca mi-ati raspuns.raspunsul este pentru I.I. si I.F.dar daca este S.R.L.??ce poate sa mi-se intimple?