avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1901 soluții astăzi
Forum Activitate nemuritorul

Activitate nemuritorul

AM FOST CERCETAT in calitate de invinuit ????? ptr favorizarea infractorului---contrabanda --el a primit 3 ani cu suspendare-------eu audiat de diicot iar la rechizitoriu am fost scos de sub urmarire penala deoarece nu sunt intrunite elementele constitutive al faptei . NU am ramas nici martor in proces si nu am primit nici macar o amenda ceva totusi am fost dat afara din MAI ptr aceeasi fapta favorizarea infractorului. MAI mentionez ca alt coleg a fost audiat si el de diicot in aceesi calitate de invinuit a ramas martor in proces --pe urma i sa intocmit dosar ptr marturire mincinoasa si sa descurcat avind RELATII si a ramas bine mersii in sistem /MAI......pot fi cercetat de 2 ori ptr aceesi fapta//////?????
Răspuns la discuția vinovat sau nu
si nu inteleg daca a fost invinuit ptr contrabanda aceasta fapta de contrabanda nu e infractiune poate fi incadrata la alta fapta???/sau doar au cautat un motiv ptr al da afara>>??
Răspuns la discuția vinovat sau nu
toate probele care le au la dosar sunt doar interceptarile telefonice --iar dupa verificari sau constatat ca ierau doar baliverne glume stiind ca-i este ascultat telefonul si dintr-o prostie cel cu care vb chiar a fost retinut ptr contrabanda dar dupa verificari cei de la diicot i-au dat scoatere de sub urmarire penala ---atunci cine are dreptate cei de la diicot sau cei de la unitate?? va multumesc
Răspuns la discuția vinovat sau nu
poate fi incadrata aceasta infractiune de contrabanda in contraventie de catre cei de la unitatea unde lucreaza?????? si totusi ei --unitatea de lucru----asa au sustinut si in instanta???
Răspuns la discuția vinovat sau nu
si totusi institutia unde a lucrat la dat afara pe acelasi motiv --ca a fost implicat in contrabanda chiar daca DIICOTUL la scos de sub urmarire- are vreo sansa in instanta?? va multumesc anticipat
Discuție vinovat sau nu
am un prieten care a fost audiat de catreDIICOT in calitate de invinuit intr-un dosar --infractiune==contrabanda dar la intocmirea rechizitoriului afost scos de sub urmarire penala deoarece nu sunt intrunite elementele constitutive ale faptei.. va rog mai pe intelesul nostru--al lui este sau nu vinovat sau poate sa mai fie chemat in instanta .Mentionez ca toti ceilalti inculpanti au fost deja condamnati..iar el nici macar amenda nu a primit..CE INASEAMNA lipsa elementelor constitutive ale faptei ??? fapta exista sau a existat??? va multumesc anticipat
am primit o somatie de plata de la o firma de recuperari creante precizindu-mi ca am avut un credit facut acum 8 ani o descoperire de cont dar in acest moment nu am serviicu de vreo 2 ani -- primind propuneri ca daca achit acest debit in 5 zile mi sa scade o suma de 20 la suta din cea datorata altfel voi fi executat silit mentionez ca nu am nimic pe numele meu nici al sotiei ce mi se poate intimpla???????? inchisoare????
si aceste cai de atac unde sa fac la ce institutii de stat --tribunale -judecatorii????si care este termenul in care se poate face contestatia de anulare sau
revizuirea de la aflarea rezolutiei date de curtea de apel .. va multumesc anticipat
am fost dat afara din MAI pe probleme disciplinare---motive neintemeiate-- dovada ca din 12 agenti cercetati ptr aceleeasi bateri doar eu am fost dat afara fiind mai tare in gura am dat in judecata MAI dar am pierdut procesul si la recurs la curtea de apel IASI .....alte cai de atac mai sunt ??????? si in cit timp mai pot actiona
Discuție mostenire
am cumparat acum 22 de ani de la o matusa o bucata de pamint --loc de casa --printr-un act de vinzare cumparare de mina mergind pe incredere iar acum copii dumneaei care este decedata si ea si sotul vor alti bani spunind ca valoare la aceea data ar fi fost mult ma mare. mentionez ca la data vinzari au semnat atit matusa si cei 4 copii ai ei plus un martor ..au vreo sansa in instanta sa anuleze acel contrct??? va multumesc anticipat