avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Activitate donpedros

Activitate donpedros

Buna seara !
Am contestat P.V. La judecatoria de sector unde a fost enuntata de agentul constatator in P.V. emis !
Completul de jud. Declina compententa de solutionare a cauzei in favoarea celeilalte judecatorii de sector ( unde s-a intamplat contraventia)
Intreb : Ce urmeaza? ...., pot contesta P.V. Invocand nulitatea ei, din aceasta cauza ( greseala agentului , trecand alta jud. De sector Ptr. Contestatie) ?!

Va multumesc anticipat !
Va multumesc ptr.sfaturi...
Am depus plangere lin instanta ptr.anulare p.v.,dar acum am primit o Comunicare in care mi se comunica sa depun in max. 10 zile Sub Sanctiunea Anularii Cererii, acte in care sa se indice dovezile pe care se intemeiaza plangerea !
Din pacate am fost singur si nu am nici un martor in favoarea mea.
Ce as putea depune?!
:-/
Multumesc ptr.raspuns.
Sunt cheltuieli de judecata in cazul contestatiei pe care (99% ) o voi depune?
O rugaminte,va rog!
Am primit amenda si suspendare permis ptr.30 zile in urma unei declaratii a unui martor.
La data respectiva am parcat in acel loc manevrand cu spatele.
Nici acum nu sunt sigur ca am atins autoturismul parcat langa.(stiu ca m-am chinuit sa parchez neavand servodirectie si locul stramt de parcare)
Greseala mea a fost ca am semnat pv intocmit la sediul accidente rutiere,nestiind de la inceput ca plangerea a fost facuta de un martor, ci nicidecum de proprietarul acelui autoturism avariat(atins...nu se observa clar un loc cu zgarieturi mari,masina fiind oricum uzata in timp fiind folosita la greu prin tara)
Suspendarea permisului a fost facuta deoarece nu m-am prezentat in 24 ore!
Precizez ca nu am mai trecut prin asa ceva in cei 15 ani de condus,iar acum sunt angajat doar de o luna ca sofer(agent vanzari)putand avea repercursiuni la noul loc de munca.
Pot sa fac contestatie? Si ce sanse am de a recupera permisul si amenda platita a doua zi!
PS: nu am idee ce martor exista si nici daca masina respectivului a fost atinsa !

Multumesc anticipat!
:sorry:
revin cu o intrebare :
pozele luate dupa camerele video a cnadnr sunt color sau alb-negru ?
Am primit intampinarea cu copia imaginii unde nr.de inmatriculare este f.f.neclar !!!(modelul din pacate este acelasi dar...grila radiatorului este diferita )
ce as mai putea pune la raspunsul la intampinare ???
( o poza a masini mele ar fi acceptata?)
:-/va multumesc anticipat
Buna seara !
Am ajuns in 24.02.2014[
...
Ora estimata: 9:00
Complet: C2 civil Adm
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: pentru depunerea raspunsului la intampinare
Document: ]....
DACA IMI PUTETI SPUNE CAT MAI DUREAZA PROCESUL ?!

#-omultumesc anticipat !
buna seara !
am ajuns in 23.11.2013 , iar din 7.10.a.c. cand stadiul procesual este pe fond...nu am primit nici un raspuns !!!
Cat se prelungeste judecarea contestatiei ?
....multumesc anticipat !
As dori sa imi spuneti daca e normal si legal sa dau c.n.p.-ul altor persoane (chiar si rude) unei institutii de invatamant pe o declaratie care mi se cere(care nu are nici un antet sau stampila a institutiei)???!
multumesc anticipat !
am avut un necaz in familie.au intrat hotii(hotul !?)in casa unei rude furand o suma de bani(agoniseala de o viata).sau luat amprente,au fost interogati suspecti..a trecut o luna jumate#-o,iar curand i s-a spus ca suspectii vor merge pe 14 nov. la detectorul de minciuni !
daca se afla hotul prin aceasta procedura se poate da un verdict ?
este o varianta legala la noi ?
ce pot face ca sa aflu daca exista demersuri ptr.prinderea infractorului(lor)?
multumesc anticipat ...