avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Activitate alexandrubt13

Activitate alexandrubt13

buna ziua! intreb si eu sau noi ,este cazul unui actual consilier local ,nesatul care mai doreste sa fie in continuare la urmatoarele alegeri,acest individ a fost si primar la o comuna vreo 20 ani si a fost dat in vileag ca fiind colaborator securitate cu nume de cod ,ar fi avut voie sa fie sau in continuare are voie sa fie consilier local la urmatoarele alegeri daca il va vota lumea ????? multumesc !stiu ca intr-o resedinta de judet un consilier este cercetat pt ca a fost colaborator si a tinut ascunsa problema si a fost acum descoperit
BUNA! ESTE NORMAL CA INTR-O SCOALA ,PENTRU PROFESORII IN ACTIVITATE SA FIE LA SCOALA INTRE ORELE 9-15 MA REFER ACUM LA VACANTA DE VARA SAU E UN ABUZ A DIRECTORULUI SI INTIMIDARE A PROFESORILOR SA NU ZIC RAZBUNARE ?
-CARE E PROGRAMUL CA DIRECTOR ZILNIC NU CUMVA INTRE ORELE 8-15,30?
buna ziua ! ai voie sa pui in discutie un coleg de serviciu ca director de unitate inv.sa deschizi subiectul pe niste motive disciplinare minore, nu a pus note online pana acum si absente ca e primul an de catalog electronic la aceasta scoala ,deci nu era prezenta persoana discutata dar avea un fel de intampinare lasata care a fost prezentata public in consiliul profesoral ???
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
deci se poate merge pe declaratii mincinoase la loc comanda chiar daca este si in baza de date la nebuni numai sa nu se produca evenimente ,pai daca megem asa de asta suntem unde suntem,eu am sa reclam la mai multe foruri nu las eu asa ca se va produce evenimente ,nebunii bolnavii psihici nu au ce cauta in sistem multumesc!
buna dimineata ! intreb acum din nou cum daca esti schizofren si dai declaratii false pe proprie raspundere ca nu ai nimic desi figurezi in baza de date a spitalului de psihiatrie si control la LSM la 3 luni pt ca este in tratament continuu pentru schizofrenie cronica tip mixt chiar asa dam cu falsul inainte????
buna ziua! directorul unei unitati scolare daca un profesor este in concediu medical ,el ca director cate ore are voie sa suplineasca pe luna pe orele unde profesorul/profesorii sunt in concediul medical,deci directorul in persoana ?multumesc !!!!!!!!
multumesc !!!!!! deci daca ai pb in cele mentionate de mai sus nu ai ce cauta in invatamant?
daca la un control chestionar psihologic pentru angajare in educatia copiilor ti se cere intai o declaratie pe propria raspundere ca nu iei tratament pentru boli psihice sau nu ai probleme psihice desi ai probleme si mai exact schizofrenie cronica dar in declaratie semnezi si declari ca nu ai nimic ce se intampla ce probleme poti avea cu legea si conducerea la fel care cunoaste situatia angajatului dar se face ca nu stie ,este si ruda dar discret
buna ziua !!!pt cine poate sa mi da un raspuns pentru niste elevi este normal ca intr o scoala sa fie angajat cu norma intreaga pe un post de personal auxiliar cu norma intreaga si sa mai aiba si ore un individ cu schizofrenie cronica deci cronica si are si episoade de tip mixt adica mai multe forme de schizofrenie in anumite perioade ,culmea ca nu se vede nu se aude desi este in baza de date la cei cu pb psihice multumesc!
deci cand ajungi la 65 ani daca sa zicem ai 34 ani de serviciu iti adauga si acest an si 4 luni si faci 35 si 4 luni cam asa am inteles