avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Activitate dorintanase2005

Activitate dorintanase2005

Multumesc,
Stiu ca fara avocat nu are rost sa intreprind cev.Ceea ce doream sa aflu,este cum pot calcula acest indice al inflatiei,pentru a imi face o idee asupra carei sume "lupt"si daca are rost sa duc aceasta "luta'
Multumesc
Am mostenit o casa cumparata de la Stat.Acum este evacuarea data de instanta.Va rog sa imi indicati formula de calcul(sau de unde o pot afla),pentru a da statul in judecata si a recupera banii platiti.
Multumesc
Multumesc
In cazul contractului de munca pot solicita un ajutor de undeva?Fiind fara loc de munca datorat pandemiei?
Multumesc pentru raspuns
Sper ca macar la executarea silita sa am mai mare noroc.
Buna ziua,

Rog raspuns:

daca sunt in acest moment in perioada de proba care se incheie in 16.04.2020 si nu se prelungeste contractul de munca pot solicita ajutor?Daca da ce am de facut
daca am executare silita ,aceasta se amana in aceasta perioada ,sau numai cei cu creditesunt "privilegiati"?

Multumesc
Răspuns la discuția Preaviz,somaj
Va multumesc
Discuție Preaviz,somaj
Buna ziua,
In cazul in care esti concediat conform articolului din subiect,dar in cele 12 luni ai o intrerupere de o luna,beneficiezi de somaj?
Mai exista cadru legal ca in preaviz sa lucrezi doar jumatate din timp,iar in cealalta sa iti cauti de munca?
Multumesc
Suntem o societate comerciala cu profil de distributie marfuri. Am lansat o campanie de vanzari cu acordarea unor bonuri cadou pentru clientii nostrii in vederea stimularii vanzarilor.
Aceste tichete cadou vor fi oferite salariatilor acestora.
Ma puteti ajuta cu un model de contract in baza caruia sa putem acorda direct salariatilor altor entitati de vanzare aceste tichete cadou?
Multumesc frumos de raspuns