avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate theoc

Activitate theoc

firma care are doi salariati angajati cu contract de munca cu timp partial de 2 ore pe durata nedeterminata, ce cota de impozit pe venit va plati ?

o societate care are o activitate sporadica si foloseste casa de marcat cel mult de 2 ori pe luna, trebuie sa treaca in registru de bani personal, sumele detinute, zilnic, sau numai in ziua cand foloseste casa de marcat ?
Răspuns la discuția Completare pontaj
mii de multumiri ana !
buna seara.
va rog.... cum se evidentiaza in pontaj, orele prestate in schimb de noapte ? unul dintre salariati are prevazut in contractul individual de munca, spor de noapte.
se poate transmite notificarea privind preavizul pentru desfacerea contractului de munca, in timpul cat angajatul este in concediu legal de odihna ?
nu ca.....a spus ca nu trebuie sa fac nici-un act aditional la contract si nu se comunica nimic la itm
multumesc pentru raspunsuri. am intrebat la itm si am intrat la banuieli. pentru asta am pus intrbarea. cel de la relatii cu publicul din itm satu mare a spus ca nu am nici o obligatie, atat cat priveste modificarea contractului cat si comunicarea modificarii la itm. ce ma fac ?
ce trebuie facut de catre angajator, daca minorul angajat a ajuns la majorat?
care este termenul de transmitere la itm a modificarilor facute la contractul de angajare?