avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2015 soluții astăzi
Forum Activitate Spider2077

Activitate Spider2077

1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Si cand arcul de la străgător trage agresiv stergatorul in parbriz fisurandul?
Dar sa trecem peste asta, daca vreti sa lăsati o avertizare incercati o bucată de hârtie pix si un text acolo puteti fii clar respectivului cu ce va încurcat, 2 dumneavoastra daca unu care il încurcat va trage de sapca ca sa va avertizeze cum reacționari, 3. Cand ordinea si linistea publica nu sunt respectate se apelează la organele specializate a le statului care acoperă mai toate circumstanțele, justițiarul doar in bezi desenate funcționează, 4 sunt de acord ca individul care blochează trotuarul e nesimțit da agresivitatea aduce agresivitate, în loc să îi trageți de șapcă mai mine un mesaj prietenos pe prezumția ca nu s-a gândit cu ce încurcă pietoni si a vazut doar prisma șoferilor, sa nu uitam ca ochi pentru ochi ne face doar orbi
Răspuns la discuția Declaratia 200
e vorba de niste venituri destul de mici care nu justifica infintarea unei societati sau PFA, doar costul de infintare depaseste scopul adica ceva intre 50-200 ron pe luna.

plus pregatire profesionala in acest domeniu care e necesara pentru PFA, nici nu exista,
Discuție Declaratia 200
Buna ziua,

sunt persoana fizica, si vreau sa vand printuri 3d, nu stiu cum sa complectez corect declaratia 200, adica eu am costul initial al imprimante 3d, calculator, softuri, iar la fiecare print mai am si plastic si curent, cum se includ in declaratie aceste cheltuieli. cum declar cheltuielile din ce vand, ar fii absurd la o piesa 3d care a costat de exemplu 3 lei sa o produc si o vand cu 5 lei sa platesc impozit pe toata suma. o mica indrumare cum procedez.
Bunaziua ma intereseaza din Europa Geografica care tari sunt incluse in tratatul care exclude plata de vama si care nu, ma intereseaza exclusiv Olanda, si daca se poate un link exact ca dovada la acest lucru, multumesc
Răspuns la discuția Cum radiez auto de la financiar
da dar din pacate nu am numele complet al persoanelor in cauza, la cel cu oltcitul am incercat de mai multe ori inclusiv am cerut ajutorul celor de la politia comunitara, dar fara succesc sa dau de el am doar numele mic si localitatea de unde este, si din pacate la cel de al doilea la fel doar numele mic si localitatea, la cel de al doilea am crezut ca nu voi intampina probleme fiind recomandat da ca un baiat bun de un prieten si acum acel prieten nici macar numele lui de familie nu vrea sa mil dea, nu vad cum pot sa ii chem in judecata fara sa stiu pe cine chem si o adresa, din pacate incep sa constat ca in romania chiar nu exista metoda pentru a rezolva aceasta problema
Buna ziua am si eu o problema destul de stridenta de 1 an am cautat diverse metode sa scap de masinile de la financiar un oltcit vandut in 2006 la care am paltit pana in 2012 impozit, si un BMW vandut in 2013, dupa ce am epuziat tot ce am putut am incercat la indrumarea celor de la fisc cu declaratie pe proprie raspundere, si am primit raspuns nefavorabil, as dori sa stiu daca exista alta metoda sa radiez acele masini vreau sa imi imatriculez auto curent care in prezent are nr de BG dar nu pana nu scap de acestea, pe cine trebuie sa chem in judecata, cum procedez, m-am saturat sa alerg pe la toate usile ba politie rutiera ba comunitara ba la financiar, sa mi se vanda amagiri, si raspunsuri negative, nu e posibil sa nu poti sa scapi de un auto de pe numele tau daca ai avut incredere si l-ai dat cu tot cu acte, asta este un abuz de care m-am saturat si vreau inclusiv despagubirii nu doar sa le radiez, este absurd sa fii pus sa platesti pentru lipsa de procedura a statului roman.
Daca am pierdut la judecatorie, in ciuda faptului ca urmeaza un apel si posibil recurs. cand voi putea sa fiu obligat la plata cheltuielilor judecatorest si cand va intra in effect hotararea de la judecatorie, dupa incheierea sedineti si emiterea acesteai catre parti, sau dupa definitizare procesului si in celelalte cai de atac. si ce constituie daca partea care a castigat prima la judecatorie pana se judeca apelul si recursul se foloseste de aceea hotarare sa influenteze si sa obtina avantaje si daca are temei legal sa imi ceara cheltuielile pana cand nu intra in definitv? daca intra
mai mare decat 25 de zile ?

am fost si am facut o copie dupa cerea de chemare in judecata ... dosarul complet nu mi s-a dat pe motiv ca nu am inca termen. si nimeni de la judecatorie nu a stiuy sa imi spuna daca am 25 de zile sau 10 sau cat am
multumesc. am sa ma duc maine la judecatorie sa vad cum pot adresa acea scrisoare
am primit instintarea citata mai sus si comunicare adresa, nu am primit nimic in legatura cu cele solicitate de reclamant, trebuia sa mai primesc ceva sau cum aflu ce a solicitat?
mai am o intrebare, pana la inceperea sau solutionarea acestui proces este valabila hotararea vechiului proces? privind custodia copilului, care conform hotarari anterioare este la mine