avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Activitate mihaialbert

Activitate mihaialbert

Buna ziua. Am facut o cerere de rol fiscal la primaria sectorului de care apartin in data de 03.01.2022. Nu mi s-a eliberat documentul nici pana acum. Am trimis nenumarate emailuri si la fel, nici un raspuns. Ce pot face in continuare. Aceasta cerere de rol fiscal imi este necesara pentru completarea unei liste de documente, cerute tot de primaria de sector, fiind ultimul document din lista.
Va multumesc
In ce cont se plateste impozitul pentru vanzari de parti sociale?
Buna dimineata,
Mergeti cu revisalul incarcat pe un stick sau CD si cu adresa in care mentionati ca ati schimbat forma juridica a societatii in Bulevardul Octavian Goga nr.2 (daca sunteti din Bucuresti) . Cei de la ITM fac schimbarea pe loc.
Buna ziua.
Am facut o cerere catre primaria de sector in care locuiesc. Am primit zilele trecute o adresa de la acestia(primaria de sector) catre primaria capitalei, in care apare numele meu si datele adresei unde locuiesc si datele altei persoane, respectiv numele si adresa de domiciliu ale acestei persoane, cu care nu am nici o legatura, decat ca amandoi am facut o cerere cu acelasi subiect dar pentru locatii diferite. Este legal ce au facut cei de la primaria de sector? Va multumesc
Încalcare GDPR?
Multumesc
Multumesc
va multumesc. Normal trebuie sa-mi calculeze dupa 30 de zile conform art.77
Buna ziua, am rugamintea sa-mi spuneti dupa cate zile se calculeaza penalitatile la cotele de intretinere, deoarece am observat ca atunci cand intarzii cu plata la intretinere difera numarul acestora( 25,28,30,31,32-zile.). Precizez ca intretinerea este calculata pe cota parte indiviza. O alta nelamurire : eu am cota indiviza de 5,2 iar altcineva din acelasi bloc are cota indiviza de 5,92, iar la cheltuielile cu caldura parti comune suma este mai mare la mine cu cota de 5,2 fata de cel cu cota de 5,92. Va multumesc