avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Activitate luchian_den85

Activitate luchian_den85

Mi-am pierdut una dintre placutele de inmatriculare si nu stiu unde trebuie sa ma duc pentru una noua.
Am gasit informatii legate de documentatie dar nu stiu in judet trebuie sa merg. Eu sunt in jud. BV iar masina este inregistrata pe jud. HR.
Exista vreo posibilitate sa obtin o noua placuta fara sa ajung in jud. HR?
Răspuns la discuția KRUK
suma despre care vorbim este de 870 lei sau ceva de genul asta...insa e deranjant faptul ca m-am trezit cu o datorie din 2010 despre care nu stiam
Răspuns la discuția KRUK
fiind sunat de cei de la Kruk acum vreo 2 luni, m-au si informat ca aceasta creanta a fost preluata de ei in anul 2013
Răspuns la discuția KRUK
chiar daca eu am avut contract cu firma eureko in 2010 si sunt instiintat in 2016 ca am o datorie?
Discuție KRUK
Buna ziua,

am lucrat o perioada scurta in asigurari si am si facut vreo 3.
Ideea este ca am avut niste incasari in functie de asigurarile pe care le-am facut iar apoi in scurt timp am plecat de la firma de asigurari.
Acum cateva zile m-au sunat cei de la KRUK referitor la o suma de bani pe care o datorez firmei Eureko (firma de asigurari) si pe care acestia din urma au dat-o la KRUK. Suma nu este una foarte mare.
Am avut contract la Eureko prin 2010 si cei de la KRUK ma suna acum pentru plata sumei datorate.
N-am primit nici o instiintare de la Eureko precum ca as avea de restituit bani, cu toate ca ei sustin ca mi-ai trimis plicuri cu asa ceva.
Trebuie sa mentionez ca in aceea perioada stateam in chirie si adresa de domiciliu era cea a parintilor mei care si ei stau la randul lor in chirie in alt oras unde muncesc dar trecand peste asta aveau numarul meu de telefon pe contractual incheiat intre mine si Eureko...puteau sa ma sune sa-mi spuna dar nu s-a intamplat asa ceva si nu as vrea sa platesc niste bani de care nu am fost instiintat ca ii datorez.
Pot cumva cei de la Kruk ca ma cheme in instanta pentru asa ceva sau pot sa-mi puna poprire pe salariu.
Asta vreau sa stiu ce pot sa-mi faca cei de la Kruk in cazul in care nu le platesc.

Multumesc!
Răspuns la discuția Pot verifica datoriile la ANAF?
Am inteles ..va multumesc mult pentru informatie ...nu detin certificat dar ...voi detine cat de curand ...:D

Va multumesc!!!
Toate cele bune !
Buna ziua!

Ma intereseaza daca pot verifica cumva ce datorii am eu fata de ANAF...daca se poate verifica...se poate verifica si de pe internet ???...
Răspuns la discuția Iesire la pensie
Va multumesc! Toate cele bune!
Buna ziua!

Am auzit un zvon ca s-a aprobat sau este in curs de aprobare o Ordonanta de Urgenta sau Hotarare Guvernamentala potrivit careia s-ar putea iesi la pensie la varsta de 50 de ani...cu conditia sa am 30 de ani vechime in campul muncii.
Pe mine m-ar interesa daca este doar la stagiul de zvon sau chiar exista aceasta HG sau OG.


Va multumesc!