avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Activitate Incognito2

Activitate Incognito2

Răspuns la discuția Lipsa cotizatie 4 zile
Pentru a beneficia de indemnizatie trebuie sa aveti 12 luni neintrerupte cotizate...despre concediu nu stiu ce sa va spun
Răspuns la discuția Concediu crestere copil
Primeste ajutor suplimentar doar daca si-a luat un an concediu maternal
Răspuns la discuția Aspecte poprire salariu
Multumesc frumos
Răspuns la discuția Aspecte poprire salariu
Multumesc.Sa inteleg de aici ca trebuiau trecuti cei 930 Ron de pe CIM si nu ce ramane dupa ce se retin impozitele si poprirea

Imi cer scuze pricep mai greu:)


Va rog sa imi dati si mie un exemplu cum si de unde se calculeaza acest1/3 pt ca d-soara de la noi de la birou frecvent facea greseli----930ron pe CIM
luam in jur de 600 in mana plus bonuri
deci asta inseamna ca poprirea mea e in cuantum de....?

Răspuns la discuția Aspecte poprire salariu
Va multumesc...dar,veniturile realizate in ultimele 12 luni care se trec pe adeverinta...inseamna ce este trecut pe CIM?pt ca mie mi s-a spus ca se trece ce am luat in mana...:-/
Buna tuturor,

Problema sta in felul urmator:
Acum citind aici pe forum mai multe va rog sa malamuriti si pe mine cu o problema...practica ma omoara:)

asa deci...

Am avut ceva belele cu bancile s-a ajuns la poprire pe salariu-printr-un proces la care nu am fost prezenta.
S-a trimis acest act la firma si s-a instituit poprirea...1/3 din salar.
Va rog sa imi dati si mie un exemplu cum si de unde se calculeaza acest1/3 pt ca d-soara de la noi de la birou frecvent facea greseli----930ron pe CIM
luam in jur de 600 in mana plus bonuri
deci asta inseamna ca poprirea mea e in cuantum de....?


A doua problema...am intrat in concediu prenatal,normal ca poprirea a mers in continuare pt ca ei ma plateau,la eliberarea adeverintei pt intocmirea dosarului in vederea obtinerii indemnizatiei ei trebuia sa imi treaca pe adeverinta salariul din ultimele 12 luni cu sau fara poprire?

Va rog din suflet cine ma poate ajuta sa imi raspunda

Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Poprire salariat
Nu vreau sa par nesimtita...dar din luna mai si pana acum de ce nu ati luat nici o masura?Sunt totusi cateva luni.Si as mai avea o intrebare:cum piteti spune ca nu mai gasiti hartia?

Nu va suparati pe mine dar astea nu sunt lucruri pe care sa le lasati de pe o zi pe alta pt ca pot avea repercursiuni negative si asupra d-voastra ca firma cat si asupra angajatului.
Răspuns la discuția numere retinute de politie
Pe ce motiv i-au fost retinute nr de inmatriculare de catre politie?
Răspuns la discuția Hartuire din cauza unui credit
Cum sa nu pot dovedi din moment ce locuiesc impreuna cu parintii mei si sunt martori ca de fiecare data cand am fost cautata de ei m-au gasit acasa.
Nu am spus niciodata ca nu vreau sa platesc creditul,nu asta a fost problema mea.
Am cerut lamuriri in privinta clauzei de confidentialitate,atat.
Răspuns la discuția Hartuire din cauza unui credit
Pai tocmai asta este ca m-au gasit de fiecare data la domiciliu