avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Activitate sperantzula

Activitate sperantzula

Discuție pensionare
va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:Am 58ani, vaduva din 2011, am 19 ani munca in carte de munca, doresc sa stiu cand am dreptul la pensionare de urmas, multumesc frumos
am o garsoniera, un chirias cu care nu am incheiat un contract, nu mi-a platit chiria pe aceasta luna, trebuia pe 1 ale lunii in curs, nu este de gasit, nu raspunde la telefon, cum sa procedez sa scap de lucrurile lui din garsoniera, eu am pus garsoniera in vanzare si am deja cumparator, va multumesc frumos
cum poate fi autentificat un contract de inchiriere facut intre propritar si chirias fara semnatura unui notar?
Discuție inchiriere
buna ziua, va rog daca puteti sa-mi raspundeti la o intrebare .., si sa-mi fac de la inceput "mia culpa".., am o garsoniera inchiriata, fara sa fac acte legale , din neglijenta, din lipsa timpului.., etc, acest individ a fost corect pana acum, dar am facut greseala la incepul acestei luni sa-l IMPRUMUT cu o suma de bani.., am de furca cu el, nu-l gasesc, nu-mi raspunde la telefon, azi iubita lui mi-a raspuns si mi-a promis ca-mi da o PARTE din suma..., invatati-ma cum trebuie sa procedez, in ideea ca el doreste sa-si prelungeasca chiria.Multumesc frumos
Răspuns la discuția imobiliare
Este casa mea, nu avem contract de inchiriere, si imi este dator.., cum adica?
Discuție imobiliare
Buna dimineata, va rog sa-mi raspundeti la o intrebare, am o garsoniera inchiriata, fara contract.., am gresit!, chiriasul are sa-mi dea niste bani, l-am sunat, i-am trimis nenumarate mesaje, nu a raspuns, va rog sa=mi spuneti daca am procedat corect schimband yala.., multumesc, cu respect Speranta S.
Răspuns la discuția decizia de pensionare
pensie ptr limita de varsta, sunt as medicala si as beneficia de legea 144/2008
ma numesc Spiloaca Speranta, va rog sa-mi spuneti daca dupa depunerea dosarului de pensionare.., pot sa activez pana la iesirea deciziei de pensionare????, este vreun art de lege???, multumesc!
Discuție Pensionare
am varsta de 60ani, as medicala, seful imi sugereaza sa ies la pensie.., conform legii am dreptul sa stau pana la 65ani, in cazul in care imi depun dosarul de pensie, am dreptul sa activez pana la iesirea deciziei?