avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1014 soluții astăzi
Forum Activitate Lia7933

Activitate Lia7933

Am intrebarea daca pot face reclamatie pt ca dezbaterea unei mosteniri dupa mama este in progres la judecatorie ,si 2 frati din cei 3 nu au fost instiintati de acest lucru. Mentionez ca al 3-lea frate a deschis succesiunea dar nu ne a intiintat. Multumesc.
daca am fost dat in judecata privitor la o mostenire dupa un parinte decedat si nu am primit instiintarea de a ma prezenta la tribunal ce trebuie sa fac?
As dori sa stiu daca un teren intravilan pt a fi vindut trebuie sa aiba o anume minima suprafata si cit anume front stradal . Terenul a avut o casa inainte care este radiata si demolata si probabil va fi cumparat tot pt a fi construita o casa! Insa a fost divizat si nu stim daca frontul stradal se incadreaza ca lungime pt o noua casa! Multumesc anticipat.
Buna ziua,

Intrebarea mea este daca doresc sa vind un teren intravilan , ce conditii trebuie sa indeplinesc. As vrea sa stiu daca trebuie sa aiba un anume nr de metri la strada ( si cit ar fi minimum) si in total ce dimensiune minima trebuie sa aiba. Sau nu conteaza si daca gasesc cumparator e foarte bine. Mentionez ca se afla pe o strada locuita si este parte dintr-un teren mai mare (dublu sau mai mult) pe care a fost o casa - acum radiata. Cel mai probabil cumparatorul va dori sa construiasca tot o casa in acel loc. Apreciez ajutorul Dvs !