avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate ileanasandu

Activitate ileanasandu

Răspuns la discuția lista intretinere
ori ii treci separat ...ori nu ii mai treci, nu ?
este normal ca in lista de intretinere indecsii apometrelor de la baie sa se adune cu indecsii apometrelor de la bucatarie si sa se treaca suma indecsilor ?
Răspuns la discuția intretinere
debransarea nu a fost facuta la cererea mea, ci la ordinul '' conducerii '' ...........
in cadrul unei '' discutii amicale '' cu doamna administrator
care era insotita de sotul ei, fostul presedinte
amandoi fiind sub influenta alcoolului
am fost anuntata verbal de catre fostul presedinte , citez :.....'' o sa-ti tai apa pentu ca asa vreau eu, ptr ca sunt Dumnezeu pe pamant si fac ce vreau eu ''
si in doua zile s-a produs '' minunea ''
Răspuns la discuția intretinere
ce inseamna parte comuna ?

lista mea de intretinere nu are rubrica speciala ptr parti comune
dupa felul in care puneti dumneavoastra problema, reiese ca locatarii sunt niste mincinosi si administratorii / presedintii au mereu dreptate.
problema nu cred ca o reprezinta suma modica care ar putea fi platita in plus, ci faptul ca nu este normal sa platesti niste bani doar pentru ca cineva iti vine zilnic in vizita
Discuție intretinere
Va rog frumos, as vrea sa stiu daca la un apartament care a fost debransat de la apa rece si calda este normal sa se plateasca ptr apa rece si calda.......
Răspuns la discuția Decizii / drepturi
nu au solicitat acest lucru.............in instantza ei fac pe victima care vrea sa-si recupereze datoriile..........dar in '' particular '' imi adreseaza injurii, ma amenintza ( o sa fac tot posibilul ca sa-ti pierzi casa ) si ultima isprava a lor, mi-au taiat apa....evident, fara instiintare in prealabil........si mi-au spus pe un ton superior si arogant , ca daca vreau pot sa-i dau in judecata
Răspuns la discuția Decizii / drepturi
am adresat aceasta intrebare deoarece in imobilul in care eu locuiesc ...eu finnd propietara.....atat asociatia cat si o mare parte a propietarilor incearca prin orice mijloc sa ma scoata din bloc......sunt in proces cu dansii
O asociatie de propietari.....sau propietarii dintr-un imobil pot sa hotarasca cine are dreptul sa locuiasca in acel imobil ?
Ce pot sa fac in cazut in care asociatia de locatari mi-a debransat apartamentul de la reteaua de apa ?
au efectuat o lucrare in bloc prin care mi-au debransat apartamentul
problema este ca nu am primit nimic din partea asociatiei.....nu am fost anuntata nici verbal, nici in scris
eu nu am cum sa platesc asociatiei sumele pretinse de dansii deoarece incerc sa dovedesc in instanta abuzurile la care am fost supusa prin majorarea nejustificata a consumului de apa......deci neavand o hotarare definitiva si irevocabila in care sa se pecizeze suma reala datorata asociatiei eu nu am cum sa efectuez plati

la mine in bloc sotia a fost si este administrator, iar sotul a fost presedinte
si cand am prezentat situatia in proces, judecatoarea nici nu a dat importantza acestui aspect
asa ca nu va faceti iluzii desarte ca o instantza va lua atitudine cand i se aduce la cunostinta o asemenea situatie..........doar traim in Romania

eu inteleg ca trebuie sa platesc pentru tot ce consum........dar cu o singura conditie........ca acel consum sa fie real