avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Activitate Radufane

Activitate Radufane

Buna seara,am o intrebare pot benificia de avocat din oficiu pe timpul preocesului de succesiune?Mentionez ca procesul este in curs.
In oras,zona 0,eu am platit expertul si asta intrebam,dupa ce sa facut experiza poate sa vanda tatal meu la o alta suma sau cum vrea ea,ca eu sa nu am nici un avantaj in bani din desbaterea succesiuni de pe urma mamei deschisa de mine?
Nu stiu acum cum este procedura,vine expertul da o suma iar,dupa ce perioada se vinde,are si tatal meu dreptul sa vanda dupa ce a dat expertul suma?
Buna ziua,ma aflu de mai bine de ani intr-un proces de succesiune cu tatal meu,noi suntem 3 frati iar mama a decedat in urma cu mai bine de 3 ani,frati meu nu vor sa asi ceara dreptul in instanta,asa ca am decis singur sa merg pe acest drum,a fost expertul la noi acasa iar fratele meu a refuzat sa se faca expertiza.Mentionez ca eu nu stau acasa de cand a anceput procesul,o ruda de a noastra a stat de vorba cu tatal meu si ia spus ca el asteapta sa se apropie executare silita,iar cand se apropie el va vinde casa si celelalte bunuri la un pret pe act mai mica iar bani va lua mai mult in mana de la persoana care ai va cumpara casa si celelalte bunuri,ca eu sa primesc o suma foarte mica.Se poate face asa ceva?Multumesc
Am lucrat ca agent de paza pana in data de 31.12.2013 si am fost anuntat ca au perdut licitatia unde aveau punctul de lucru,mau sunat si mau chemat sa imi dau demisia,este normal sa se procedeze asa?Multumesc
Răspuns la discuția refuz expert
Cand a refuzat sa intra in curte si sa masoare ternul,ia pus sa semneze ca refuza,si sa dat alt termen.
Discuție refuz expert
Buna seara,am 3 ani de cat am un dosar de succesiune,defunct mama si tot se amana,iar acum a ajuns dosarul la expertiza bunurilor,cand a fost expertul pentru a masura terenul si a evalua casa a fost refuzat,ce se poate face?
dar acel autor nu este din romania,cum as putea obine acordul scris?
Pentru site jocuri online imi trebuie drept de autor,si ma refer la jocuri online free,Multumesc
Discuție Succesiune
Buna ziua,am un proces de succesiune de 3 ani,defunct mama,noi suntem 3 fratii toti majori,eu am deschis actiunea de succesiune si am suportat toate taxele.Avocatul la care sunt imi tot spune ca expertiza va fi luna asta,trece luna si iar luna vitoare,am platit expertul de aproape 1 an.Stau in chirie cu prietena si copilul nostru de cand am inceput procesul de succesiune.NU INTELEG DE CE NU SE TERMINA ODATA.Va multumesc