avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1726 soluții astăzi
Forum Activitate mellastefania

Activitate mellastefania

am fost executata silit datorita unei datorii neplatita la banca mi sa pus oprire pe pensie am terminat de achitat de o luna si astazi am primit din partea executorilor judecatoresti o incheiere actualizare creanta cu o alta suma ce as mai avea de platit reprezentand debit pricipal dobanda aferenta creditului fiind vorba de acelasi credit unde trebuie sa ma adresez pentru contestatie la executare pentru ca specifica comunicare judecatoria sect 2 care nu stiu unde se afla si ce trebuie sa solicit la contestatie pentru ca nu am habar de asa ceva multumesc
atunci cum putem noi ceilalti proprietari sa schimbam lucrurille in bine adica sa angajam un administrator atestat si sa nu mai faca aceasta munca cenzorul pentru ca ei sunt mana in mana si avem indoieli in privinta corectitudini lor
putem solicita primariei de sector sa trimita un reprezentant la adunarea generala anuala a proprietarilor deoarece sunt nereguli incepand de la modul in care este organizata sedinta intocmirea ordinii de zi numai cu subiectule agreate de presedinte si cenzor nu si cu cele dorite de proprietari si in mod special de alegerea unui administrator atestat in prezent aceasta functie nu exista avem doar casier restul atributiilor care revin unui administrator sunt facute de cenzor care se cotroleaza singur desi sunt persoane in bloc atestate care ar putea ocupa aceasta functie dar presedintele si cenzorul se opun oare de ce ne intrebam va multumim
in prezent beneficiez de somaj pot incheia un contract de munca patr-taim fara a pierde somajul cantumul somajului este de480 iar contractul par-taime 320 multumesc
daca locuiesc in sect 6 unde trebuie sa ma adesez cum trebuie formulata aceasata contestatie si ce acte trebuie sa depun le pot trimie prin posta multumesc
daca am contactato telefonic i mi raspunde ..aide ba lasa ma dracului in pace si inchide
nu am avut cmi pentru ca am intrebat acest lucru daca a facut sau nu cmi si in decursul aceleasi zile mi a spus ca nu m ai are nevoie de mine cum pot recupera diferenta de bani
da asa trebuia dar cand esti in cautarea unui loc de munca te lasi dus cu zaharelul de catre angajator consideri ca sunt persoane cinstite acesta asa procedeaza ca se sustraga de la plata taxelor si in prezent are angajati fara cm ce demisie sa iti dai daca nu ai cm
am lucrat la un angajator doua saptamani dupa ce i am dus toate actele pt incheierea unui cm mi a spus ca nu mai are nevoie de serviciile mele si mia platit o suma de bani urmand ca restul sa mai astept ca nu are bani acum refuza sa mi de si restul mentionez ca nici la salari minim pe economie nu a fost desi initial a spus o suma mult mai mare
cum pot verifica