avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Activitate adipro

Activitate adipro

Răspuns la discuția Masura 112
pentru o plantatie de nuci stie cineva de cat teren am nevoie?
Discuție Masura 112
Buna seara,
As dori sa accesez fonduri europene pe masura 112 , insa fosta mea sotie in perioada cand eram casatoriti a beneficiat de aceasta masura. Este posibil sa fiu respins din aceasta cauza?
Discuție Masura 112
Buna ziua,
Am un proiect facut pe masura 112. Prima transa de bani am incasat-o anul anterior si acum urmeaza sa depun cererea pentru cea de-a 2-a transa. Am inteles ca vor fi verificate anumite documente. Stie cineva despre ce este vorba? Nu vreau sa fiu luata prin surprindere...
De ce beneficiaza un angajat daca a fost accidentat de o masina in drumul spre munca?i
In ce conditii o interprindere individuala nu plateste darile catre stat cand angajeaza un salariat?
Am o II platitoare de TVA din luna august si as dori sa stiu ce declaratii mai trebuiesc depuse si la ce perioada.
Răspuns la discuția Concediere cu art 61 lit d
art. 253?
Răspuns la discuția Concediere cu art 61 lit d
Am scris contestatia si am descris totul in fapt, si as dori sa ma ajutati sa o formulez si in drept.
Răspuns la discuția Concediere cu art 61 lit d
este vorba de concedierea prin art. 61 lit d
Răspuns la discuția Concediere cu art 61 lit d
As dori sa-i dau in judecata pt ca decizia de concediere nu contine motivele care determină concedierea, locurile de muncă disponibile în unitate şi termenul în care salariaţii urmează să opteze pentru a ocupa un loc de muncă vacant. Pot solicita daune morale fara a cere reincadrarea pe postul anterior?