avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate constantinichim

Activitate constantinichim

Buna ziua as dori sa intreb si totodata sa aflu ce pasi trebuie sa urmez pentru a putea radia un autoturism de la fisc mentionind ca masina am vandut-o fara a face un contract de vanzare- cumparare cu cel ce a cumparat-o si nu mai stiu pe unde se afla sau daca mai circula fiind fabricata in 1972 eu am ramas doar cu cartea de identificare aceasta fiind singurul act ce-l detin.Va multumesc anticipat.
Buna ziua va-s ruga daca se poate sa ma indrumati si pe mine ce pot face si ce pasi pot urma ptr. a putea obtine un certificat fiscal de la vanzator in urma cumpararii unui autoturism? Mentionez ca acesta ma amana de la o saptamana la alta si nu pot inscrie masina.Va multumesc anticipat.
buna ziua as dori sa intreb ce valabilitate are certificatul fiscal de la vanzatorul autoturismului?
buna ziua as dori sa intreb ce acte i-mi trebuie pentru calcularea taxei de mediu si daca o pot plati la primaria comunei pe raza careia locuiesc/
Buna ziua am si eu o nelamurire cu culoarea masinii pe care am cumparat-o de curind .Am tradus briful si acolo are scris culoarea alb iar in realitate ea este verde o sa intimpin probleme la RAR sau la inmatriculare?Multumesc anticipat.