Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Problema obtinere certificat fiscal de la vanzator
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Problema obtinere certificat fiscal de la vanzator

Buna ziua va-s ruga daca se poate sa ma indrumati si pe mine ce pot face si ce pasi pot urma ptr. a putea obtine un certificat fiscal de la vanzator in urma cumpararii unui autoturism? Mentionez ca acesta ma amana de la o saptamana la alta si nu pot inscrie masina.Va multumesc anticipat.
constantinichim, utilizator
adresa scrisa si inregistrata la politie - unde ar trebui sa va inscrieti masina - cu precizarea ca vanzatorul refuza sa va dea certif fiscal - asa aveti dovada ca ati facut demersuri .
adresa scrisa catre vanzator - cu confirmare de primire - sa va puna la dispozitie certificat fiscal.