avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate cornel_gmc

Activitate cornel_gmc

Buna, eu doresc sa infiintez o ciupercarie , cu o cladire de 100 mp, in mediul rural,am 27 de ani, pentru ce masuri ar fi mai bine sa aplic? Va multumesc
O intrebare legata de firmele de recuperari si banci...Am avut un credit la o banca, si ultima rata depusa a fost in 23.03,2010, iar ei au cesionat creanta in 23.02.2012. Legal care e data la care a fost creditul scadent anticipat? Ca nu cred ca au acceptat ca eu sa nu platesc rate timp de 2 ani fara sa il declare scadent
Buna ziua, am o rugaminte scurta, o anumita primarie din judetul Caras- Severin a realizat un proiect european, ceva despre dezvoltarea turismului in mediul rural, au obtiut o finantare publica,dar aici apar niste nereguli, au construit un centru de informare turistica, o cladire simpla de 35-40 m patrati( costurile fiind de aproximativ 20-30. mii de euro), iar pe panoul alaturat este afisata valoarea proiectului de atntie....197.000 euro, deci undeva au disparut 160.000 de euro.Unde ma pot adresa cu o plangere sau o sesizare pentru a se efectua un control asupra acestor nereguli?

Răspuns la discuția Datorii banca prescrise???
acum o s atrimit un e-mail la Unicredit Tiriac in care o sa solicit eliberarea unui act in care sa fie precizata data la care a fost declarat creditul scadent anticipat.va multumesc oricum
Buna am avut un credit la Unicredit Tiriac si ultima rata depusa a fost in 23.03.2010. apoi nu am mai putut sa depun, pana in momentul de fata am fost bombardat cu scrisori in care se ofereau sa incheiem cumva amiabil situatia.S-a prescris termenul de recuperare daca pana in data de 20.01.2014 nu am fost inca dat in judecata pentru recuperarea debitelor? Va multumesc
poi cand am cumparat masina, am dat suma de bani solicitata si nu am intocmit niciun act, iar cand am dat-o la fel, am primit o suma de bani si nu am intocmit niciun act, masina nefiind inscrisa pe numele meu.
poi tocmai, ca nu am intocmit niciun act nici cand am dat masina.Am ideea pe unde e acum masina,dar daca cel care a cumparat-o nu vrea sa incheie un contract de vanzare-cumparare? In situatia de fata pot fi acuzat de inselaciune si de abuz de incredere , fapte pentru care am fost reclamat la politie?
Buna, am cumparat o masina de la cineva insa fara a intocmi un act de vanzare-cumparare.Dupa un timp am vandut masina,deci nu o mai am.Acum a venit cea de la care am cumparat-o ca vrea sa facem un contract de vanzare-cumparare, si a mai fost si la politie sa imi fac plangere penala pentru abuz de incredere si inselaciune.Ce sa fac ca sa rezolv situatia?Nu mai am niciun act de la masina.E posibil sa fiu acuzat de inselaciune si abuz de incredere?