avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Activitate laritzu

Activitate laritzu

Mai exact sa fac un portofoliu de clienti.
Buna seara! Vreau sa va intreb daca este vreo problema sa folosesc logo-urile clientilor pentru care am prestat servicii pe site-ul propriu la rubrica fostilor clienti sau colaboratori. Multumesc
Răspuns la discuția Introducere detasare in revisal
Multumesc de sfaturi !
Răspuns la discuția Introducere detasare in revisal
Daca l-am si suspendat dupa ce am introdus detasarea este vreo problema? Acum apare ca fiind suspendat, inainte de asta aparea ca fiind detasat ! Care este forma corecta?Multumesc
Răspuns la discuția Introducere detasare in revisal
Multumesc.
Dar dupa aceasta procedura nu se suspenda si contractul respectivului? conf 52, 1, d ?
Buna ziua,
Cum introducem in revisal detasarea unui salariat al nostru care urmeaza sa fie detasat catre o alta firma ?

Va rog sa-mi spuneti pasii din revisal.

Multumesc.
Răspuns la discuția Instruirea periodica SSM si SU
Deci asteptam si alte pareri !
Răspuns la discuția Instruirea periodica SSM si SU
este vorba de niste angajati intr-un cabinet oftalmologi(asistenta, secretara, medicul, etc)
Buna ziua,
Imi puteti spune daca este obligatoriu ca instruirea periodica sa se faca la 3 luni sau se poate face si mai rar ?
As avea nevoie si de articolul respectiv daca se poate !

Toate cele bune
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Chemati politia prin 112.Sanatatea dumneavoastra este mai importanta decat amabilitatile care nu va folosesc la nimic in momentul de fata. Va puteti folosi de urmatoarele:
Legea nr. 61/1991 - sanctionarea faptelor de incalcare a unor norme de convietuire sociala, a ordinii si linistii publice, republicata la 7 februarie 2014
Art. 2. - Constituie contraventie savarsirea oricareia dintre urmatoarele fapte, daca nu sunt comise in astfel de conditii incat, potrivit legii penale, sa fie considerate infractiuni:
25) tulburarea, fara drept, a linistii locuitorilor prin producerea de zgomote cu orice aparat sau obiect ori prin strigate sau larma;
26) tulburarea linistii locatarilor intre orele 22,00-8,00 si 13,00-14,00 de catre orice persoana prin producerea de zgomote, larma sau prin folosirea oricarui aparat, obiect ori instrument muzical la intensitate mare in localurile sau in sediile persoanelor juridice, in locuintele persoanelor fizice sau in oricare alt loc din imobile cu destinatia de locuinte ori situat in imediata vecinatate a acestora;
Art. 3. - (1) Contraventiile prevazute la art. 2 se sanctioneaza dupa cum urmeaza:
a) cu amenda de la 100 lei la 500 lei, cele prevazute la pct. 3), 4), 11), 14), 17), 18), 22), 31), 33) si 34);
b) cu amenda de la 200 lei la 1.000 lei, cele prevazute la pct. 1), 12), 16), 24), 25) si 28);
c) cu amenda de la 500 lei la 1.500 lei, cele prevazute la pct. 2), pct. 5)-7), pct. 8)-10), pct. 13), 15), 19), 20), 26), 27), 29) si pct. 32);

Va sfatuie sa renuntati la mila pana nu se rezolva.Aveti dreptul de a va simti bine acasa si dumneavoastra.