avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate Genesa

Activitate Genesa

Multumesc foarte mult.
Astep un raspuns in privinta obtineri codului caen, daca i-mi trebuie o calificare.
Va multumesc foarte mult, pentru raspunsurile dumneavoastra.
Buna ziua,
Ma gandeam la confectionerea si comercializarea unui produs HANDMADE.
In lununile Nombrie-Decembrie-Februrarie va avea o linie de confectionare a miilor de bucati. Fapt ce rezulta clar ca am nevoie de 4-5 angajatii care sa confectioneze aceste lucruri. Plus 6-8 vanzatoare pt ca vreau sa le comercializez si direct in puncte inchiriate pe acele luni. Si poate inca 3-4 manageri pt a promova produsul. In restul lunilor ramase voi ramane cu 2-3 angajati.

Cate persoane pot angaja ca si P.F.A (daca imi deschid in loc de srl)?

Ca P.F.A pot incheia contracte cu Auchan, Metro, ... pt trimite produsele comandate in etape dar cu alte firme pt a se obliga ca imi asigura un stoc anume pe perioada X din materialele X?

Si acum e acum! Ce cursuri imi tr. pt. aceasta activitate: HANDMADE? Pot confectiona in numar imens acest lucru sau imi impun un numar max. iar daca vreau sa confectionez un nr. mai mare tr. sa trec pe S.R.L?
Răspuns la discuția La naiba, in puii mei
multumesc, super clar. Deci pot incepe cu floraria sa obtin usor acel loc public, apoi peste 3-4 luni unblu pentru extindere activitate unde e nevoie de tot felul de hartoage. Asta ma interesa. Multumesc mult
De cine trebuie sa ma milogesc sa i-mi raspunda si mie cineva? Gata acum nu va aratati pe destepti ..stati in puii mei si doar cititi.
buna seara,
Are cineva idee cat ma costa o autorizatie eliberata de directia de sanatate pentru un fast food?

Mai i-mi trebuie si autorizatia sanitara-veterinara sau nu e nevoie?
Ma poate ajuta cineva,? ma intereseaza urgent.
Discuție CAEN 561 P.F.A
Buna ziua,

Pentru caen 561 (fast Food) i-mi trebuie o pregatire profesionala in domeniu sau e de ajuns liceul pentru P.F.A? Detin un S.R.L dar P.F.A-ul e mai avantajos pot ridica banii cand doresc.
Doresc sa inchiriez un spatiu de 10mp pe domeniul public. Am luat legatura cu cei de care depind acest lucru, trebuie sa fac un memoriu tehnic in care sa desriu ce voi face pe acel loc. Pentru inceput vreau sa incept cu o florarie pe 6mp, ceva mai diferit de cea ce vedem pe toate trotuarele. Daca va merge bine doresc sa ma extind pe cei 4mp ramasi cu o patiserie sau fast food. In acest memoriu tehnic pot trece doar floraria?, si apoi sa ma extind cu fast food-ul fara sa mai anunt. Mi-e teama sa trec de acum fast food-ul sa nu fiu respins. Cum sa procedez sa obtin aprobarea cat mai usor pentru locul care il doresc, fara sa fiu respins dar sa pot deschide si fast food-ul. Stiu ca ziarele si florariile obtin mai usor aprobarile, de aceea m-am gandit sa fac si florarie, insa tinta e fast food-ul.