avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 399 soluții astăzi
Forum Activitate tutunarudenisa

Activitate tutunarudenisa

Buna ziua,
Pot depune observatii,fiecare dintre cei care fac parte din dosarul respectiv,sau e deajuns decat pentru unul?
Din acel dosar fac parte atat operatori turbina si operatori cazane,colegi in CCT.
Va spun sigur ca expertul nu a cerut si acest document din care sa reiasa ca toti operatorii aveau deja gr a2a.
Multumesc frumos pentru lamuriri.
Expertul judiciar ar fi trebuit sa ceara de la angajator si aceasta deverinta care confirma grupa de munca ,daca ea ar fi existat sau nu?
Se mai poate face ceva in momentul de fata,expertul depunand expertiza la judecatorie?
Multumesc anticipat.
Buna ziua,
Va rog ,sa ma lamuriti ,cine si unde s a gresit: colegul X pana la data de 2001,a avut functia de operator turbine,la electrocentrale,unitate conectata la SN. In cartea de munca ,nu este specificata grupa de munca,respectiv gr a2a de munca,conform ordinului 50. In procesul de castigarea gr 1 de munca,expertul judiciar,nu a cerut incadrarea respectivului in gr 1 ci in gr a2a. Este greseala expertului judiciar ,el trebuind sa stie ca pana n 2001 ,ordinul 50 stabilea incadrarea respectivului in gr a2a de munca? Multumesc
Buna ziua. Multumesc pentru raspuns. Daca intrunesc conditiile, unde ar trebui sa ma interesez, sa-mi depun actele in vedere efectuarii acestui curs.
Multumesc anticipat.
Multumesc.
Buna ziua.Pentru a deveni expert judiciar pe protectia muncii, ce pasi trebuie sa urmez?,, Mentionez ca am terminat in cadrul univ. Transilvania din Brasov, la specializarea Ingineria Securitatii in Industrie.,Sunt responsabil SSM in cadrul unei societati in bRASOV.
Discuție Concurs
Concursul pentru ocuparea postului de dispecer se tura, s a desfasurat la CET Palas , intreprindere cu capital de stat aflata in insolventa. Intrebarea mea este - Este legal ca ,de la afisarea concursului pt postul vacant si ,pana la obtinerea tematicii si bibliografiei sa fie 10zile ? de la obtinerea tematicii pana la concurs , 6 zile?
Concursul pentru ocuparea postului de dispecer se tura, s a desfasurat la CET Palas , intreprindere cu capital de stat aflata in insolventa. Intrebarea mea este - Este legal ca ,de la afisarea concursului pt postul vacant si ,pana la obtinerea tematicii si bibliografiei sa fie 10zile ? de la obtinerea tematicii pana la concurs , 6 zile?
Răspuns la discuția Acordare grupa
Multumesc!
Răspuns la discuția Acordare grupa
Ce ar mai fi de facut in acest caz? Multumesc mult!