avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1649 soluții astăzi
Forum Activitate crisanlaura

Activitate crisanlaura

Acest lucru il stiu, dar impozitul catre stat cine il plateste potrivit legii?Care este temeiul legal?
Buna ziua!!
As avea o intrebare sunt pe punctul de a incheia un contract de vanzare cumparare, cum se platesc taxele?Vanzatorul ce anume plateste si cumparatorul ce parte plateste?Care este baza legala?
Buna seara!!
As avea nevoie de o informatie:cum se desfasoara o evaluare a unui apartament?
Ce trebuie sa explice evaluatorul vanzatorului si cumparatorului, care sunt criteriile de evaluare?Este vorba de un apartament cu 2 camere, la etajul 4 in Targu Mures, zona Tudor, cu suprafata utila de 52 mp, apartamentul este in stare foarte buna(centrala, termopane, izolatie, exterior, interior, aer conditionat,gresie, faianta, parchet, usi interioare schimbate, usa exterior metalica)
Răspuns la discuția impozitul pe teren agricol
Adica noi numai in urma cu 5 ani trebuie sa platim?
Buna ziua!
As avea o intrebare:bunica a avut cateva hectare de teren agricol de care nu s-a mai interesat, nu am mai platit impozitul de multi ani, acuma vrem sa dam in arenda acela terenuri si trebuie sa platim impozitul aferent plus penalitati..Pe cat timp in urma se plateste impozitul?Unii ne zic ca pe 7 ani, alti ca pe 5 ani si alti pe 3 ani.Care este adevarul?
Răspuns la discuția Ajutor pentru cresterea copilului
Va multumesc pentru raspuns.As vrea sa va mai intreb cum se calculeaza indemnisatia in functie de salar?
Buna ziua!
Cat timp trebuie sa am lucrat la o firma pentru a putea beneficia de ajutorul pentru cresterea copilului?Am semnat contractul pe 20 martie si pana atunci nu am mai lucrat de un an de zile.
Buna ziua!
As avea o intrebare in legatura cu concursul organizat pentru ocuparea posturilor de inspectori antifrauda:locuiesc la Targu Mures, unde se da examenul, unde se depun dosarele si unde se sustin examenul psihologic si cel de inteligenta!!
Va multumesc!