avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Activitate feli_ro

Activitate feli_ro

Răspuns la discuția motenire
Va multumesc pentru raspuns!
Avand in vedere ca eu sunt singura care am grija de mama mea, incepand de la achiatrea facturilor (intretinere, lumina, telefon) si cu banii necesari unui trai decent, mama mi-a spus ca imi va face testament. Nici nu vreau sa ma gandesc ca o voi pierde, dar viata este dura si candva se va intampla si acest lucru. Trist este ca nepotii nici nu dau un telefon, dar sa mai spun si de alte indatoriri......
Va rog sa-mi spuneti daca testamentul poate fi atacat sau este mai bine sa fie alta decizie.
Multumesc anticipat,
Cristina I
Discuție motenire
Buna seara!
Am fost trei surori, doua au decedat, eu ramanad singura in viata. Fiecare sora are cate un copil, in viata.
Va rog sa-mi raspundeti la urmatoareale intrebari:

. in urma decesului ambilor parinti, cine sunt mostenitorii de drept? este novoie sa se faca masa succesorala ?


Multumesc anticipat pentru raspuns!

CI
Răspuns la discuția administrator SRL
Buna ziua!

Am si eu nevoie de:
- un model fisa postului pentru administrator;
- un model act aditional la CIM prin care vreau sa schimb contractul existent, astfel:administratorul (denumit prin statut), alta persoana decat asociatul unic, avea si CIM cu societatea ca si administrator. Ramane administrator (conform statutului), dar in CIM va avea stipulat alta functie decat cea de adminstrator.
adresa e-mail: feli_ro@yahoo.com
Multumesc anticipat,
Cris
Răspuns la discuția administrator SRL
Daca se poate, am si eu nevoie de model "Fisa postului" pentru administrator.

Multumesc,
Cris
Am si eu o intrebare: SRL cu asociat unic. Are un administrator (alta persoana decat asociatul unic) angajat cu CIM. Poate ramane asa (angajat), sau este obligatoriu sa renunte la CIM??

Multumesc anticipat pentru raspuns!
Răspuns la discuția administrator SRL
Multumesc pentru raspuns!
In situatia expusa de mine, administratorul este alta persoana decat asociatul unic.
Cris
Răspuns la discuția ARTICOL INTERESANT
Articolul este foarte interesant, dar tot nu sunt lamurita!
Situatie concreta:
- in cazul unui SRL cu asociat unic - are prin statut desemnat un administrator (alta persoana decat asociatul unic), administrator care are si contract de munca pe perioada nedeterminata. Pe contractul de munca, apare la functie chiar titulatura de "administrator". Cum ar trebui procedat in aceasta situatie?

Multumesc!
Răspuns la discuția administrator SRL
Multumesc mult pentru raspuns!
Cris
Răspuns la discuția administrator SRL
Multumesc mult pentru raspuns!
Cris
Răspuns la discuția administrator SRL
Multumesc mult pentru raspuns!
Cris