avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Activitate i_a_maria25

Activitate i_a_maria25

Buna ziua,avem o casa batrineasca a parintilor in provincie si am vrea sa o vindem,dar nu avem acte ,parinti sunt decedati amindoi,ei au avut 3 baieti ,din care 2 au decedat si la rindul lor fiecare au cite 3 copii,ptr a dezbate mostenirea parintilor,cum trebuie facut,trebuie dezbatute si mostenirea fratilor decedati ca asa am inteles sa semneze un singur nepot din familie si trebuie dezbatuta si mostenirea lorcum trebuie facut si ce trebuie facut
buna ziua va deranjez din nou ,am inceput serviciu pe aceiasi functie prima luna si dupa aia ma schimba in functie inferioara la care am si un salariu mai mic cu 500 roni eu zic ca nu e corect am anuntat ca stau un an in c.c.c. si aveam indemnizatia cat iau acum salariu in prima luna a zis ca sa ocupat postu ca nu putea sa stea un an fara om da nu era mai bine sa ma anunte ca daca plec angajeaza in locul meu si sa stau sa cresc copilu 2 ani si cu bani mai multi nu pot sa fac nimic?ma intorc mai devreme , muncesc si eau bani mai putini ca atunci cind stateam acasa cu copilu
am ramas vaduva acum un an si jumatate si am trei copii,si as vrea sa dezbat mostenirea(un ap. cu trei camere)cum si ce trebuie sa fac,si ce parte mi se cuvine mie
buna ziua vreau da stiu daca sa dat vreo lege sa nu se mai dea grupa ci doar o adeverinta in care sa specifice cit a lucrat si cit a facut schimbu 3,tatal meu a lucrat 17 ani la o firma si toti colegi lui au luat grupa a-2-a el cind a mers si a cerut sa-i dea si lui grupa a zis ca la strungari nu se sa grupa ca sa dat lege si ii da o adeverinta in care ii socoteste ani lucrati
va deranjez din nou,tocmai am avut o discutie cu unul din sefi si a zis ca ma primeste inapoi pe aceeasi functie numai o luna dupa aia ma da intr-o functie inferioara e posibil asa ceva nu era ca 6 luni nu are voie sau pina la un an cei care beneficiaza de insertie
va multumesc pentru timpu acordat si pentru sfat
problema sta asa acea pers. cu c.i.m.pe perioada det. e in proba cu propunere de reinoire a c.i.m.si cealalta pers.in c.m. e cu 2 luni spitalizare si 6 luni resaus la domociliu,a fost depistata cu o boala la plamini ce nu ii permite sa lucreze aceasta perioada
oare o boala la plamini ce nu ii da voie sa lucreze in comert

eu sunt in crestere copil pina la un an,dupa ce am plecat in c.c.c.sau facut niste modificari si o pers cu o functie superioara mie aia schimbat c.i.m.pe perioada ned.pe functia mea,la scurt timp sa inbolnavit si a plecat in medical 8 luni,dupa aia a mai angajat o pers de aceasta data cu c.i.m.pe 3luni,in aceasta unitate se poate sa fie doar 3 pers cu aceasta functie la ora actuala suntem 5.Doi pe functia lor a mea e ocupata pina la 15-04-14,eu trebuie sa ma intorcla serv.pe 01-04-14 sa pot beneficia si de insertie si pe 01-05-14 trebuie sa vina si cealalta pers. din medical tot pe acelasi post ce credeti ca se poate intimpla?cum ar putea sa ne reangajeze pe toate pe aceiasi functie .Va rog frumos sa imi raspundeti