Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbaterea mostenirii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbaterea mostenirii

Buna ziua,avem o casa batrineasca a parintilor in provincie si am vrea sa o vindem,dar nu avem acte ,parinti sunt decedati amindoi,ei au avut 3 baieti ,din care 2 au decedat si la rindul lor fiecare au cite 3 copii,ptr a dezbate mostenirea parintilor,cum trebuie facut,trebuie dezbatute si mostenirea fratilor decedati ca asa am inteles sa semneze un singur nepot din familie si trebuie dezbatuta si mostenirea lorcum trebuie facut si ce trebuie facut
Un notar este cel mai in masura sa va ajute cu aceasta situatie.
Depinde de ordinea deceselor. mergeti la notarul de la ultimul domiciliu al ultimului decedat cu actele de deces, actele de stare civila a mostenitorilor si actele de proprietate.