avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Activitate Ilie88

Activitate Ilie88

In situatia in care am uitat sa fac modificarea salariului in Revisal, o pot face acum? Modificarea salariului a avut loc in luna februarie. Cat este amenda ?
Multumesc!
Răspuns la discuția Zile lucrate in week-end
Mentionez ca nu l-am inclus in contractul individual de munca, ci numai in Regulamentul Intern. Contract colectiv de munca nu exista.
Răspuns la discuția Zile lucrate in week-end
Acest spor trebuie transmis in Revisal?
Buna ziua,
In situatia in care un salariat a lucrat in zilele de week-end, dar a avut liber 2 zile in cursul saptamanii, este obligatoriu a i se acorda sporul de week-end si a se adauga in Revisal, acest spor nefiind un spor permanent, el fiind trecut doar in Regulamentul Intern?
Va multumesc!
Discuție Ajutor de deces
Buna ziua,
Pentru a acorda un ajutor de deces, cum se procedeaza? Trebuie sa fie prevazut in Regulamentul Intern?
Răspuns la discuția Poprire salariu
Daca angajatorul nu a informat executorul judecatoresc, ce se poate intampla? Conform carui articol din lege este obligat?
Discuție Poprire salariu
In situatia in care unui salariat ii inceteaza contractul individual de munca si are retinere, sunt obligat sa anunt Biroul Executor Judecatoresc?
Buna ziua,
Pentru a angaja o persoana in functia de buldozerist diploma de bacalaureat- profilul industrial agricol este suficienta?
Răspuns la discuția Decizie de suspendare
As dori pt art. 52, alin 1, lit. a). Ceea ce mi-ati trimis dumneavoastra este pt 51 alin. (2) lit. a.
Buna ziua,
Ma puteti ajuta cu un model de decizie suspendare cim cf art 52 lit a (cercetare disciplinara)?
Multumesc anticipat !