avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1747 soluții astăzi
Forum Activitate janot70

Activitate janot70

am avut un conflict cu aceea persoana si ea a afirmat ca eu am lovit-o cu genunchiul in piept unde avea telefonul si i l-am spart
este o plangere de distruger,procurorul a decis deoarece nu a adus certificat medico-legal
Am avut o plangere de la cineva, politia a anchetat si procurorul a hotarit neinceperea urmariri penale. Acum judecatoria ma cheama in instanta pentru confirmare renuntare urmarire penala. Am o intrebare, ce se poate intimpla acolo, si cum trebuie sa procedez pentru a primi aprobarea. Daca se poate raspuns pana pe 9-06 cand trebuie sa ma prezint. Multumesc anticipat ptr raspuns.
am o poprire data de un executor, am dat si ultima rata. de la firma la care lucrez mi s-a spus sa ma duc la executor sa intreb ce suma mai am de dat ca sa se suspende poprirea.cand am intrebat mi sa dat o suma foarte mare 200 ron(poprirea fiind cu tot cu cheltuieli ptr executare de cca 900). interesandu-ma am inteles ca executorul opreste din sumele depuse un comision de 10% este corect asa ceva
Discuție Poprire
am pe salariu 2 popriri care insumeaza 1/2 din salariu, acum mi s-a mai poprit si contul de card pe care iau salariu de catre primarie.cum pot face sa scap de poprirea pe cont avand in vedere ca eu deja iau salariul diminuat cu 1/2.deja am ajuns cu asta de la primarie la 60% din salariu poprit
Multumesc anticipat de ajutor.
Discuție Valoare poprire
la cat se poate ridica valoarea popriri? poate fi redusa aceasta suma? cum se procedeaza?
am lucrat la o firma 23 ani, am fost dat in somaj. dupa 5 luni firma la care am lucrat ma angajeaza din nou ptr o perioada de 3 luni dupa care nu mai vrea sa continuam . mai am dreptul la somaj in acest caz