avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Activitate eddy33

Activitate eddy33

Răspuns la discuția Amenda rutiera
Multumesc frumos pentru raspunsuri. O sa-mi iau o zi libera de la serviciu, fiind la Husi... si chiar o sa merg sa vad ce se intampla. Este prima intrare intr-o sala de tribunal, sper sa fie si ultima....
Discuție Amenda rutiera
Buna ziua !
Am luat un radar in localitate, si pe filmare se vad doua masini ( a mea si masina din fata). Am facut contestatie, si m-ar interesa daca trebuie sa fiu prezent la primul termen si daca se poate afla sigur care si cu ce viteza circula :)
Multumesc!
De aproximativ 3 luni am deschis o farmacie in mediul rural. Odata ajuns in aceasta comuna ma confrunt cu o multime de probleme pe care nu le-am anticipat si nici nu le gasesc rezolvarea.Una din ele si cea mai mare ar fi urmatoarea:
Asistentul medical de la cabinet in fiecare luna pleca cu teancurile de retete ale pacientilor si le ia din oras. In prima faza am vorbit cu d-na doctor si mi-a spus ca ea nu stie nimic, dnei lasa retetele pe birou si mai departe nu stie ce se intampla cu ele ( oare asa sa fie?!?), si dupa aceasta am depus si o cerere la CASJ ragandu-i sa monitorizeze retetele prescrie de d-na doctor in ultimul an, dar pana acum tot nu am primit nici un raspuns.
Va rog daca exista cineva care m-ar putea ajuta macar cu un sfat incotro sa apuc si ce ar trebui sa fac.
Imi poate raspunde cineva va rog daca pentru infiintarea unei oficine locale de distributie am nevoie de autorizatie si de la primarie?!?
Am deschis o farmacie intr-o comuna din judetul Bacau si doresc sa mai fac o oficina locala de distributie dar din pacate cateva persoane din comuna nu sunt de acord ( printre care si primarul).
Discuție Locul de munca
Firma la care lucrez a vandut unei alte firme si sunt in preaviz. imi pot cauta un alt loc de munca in acest timp?
Răspuns la discuția Caut un raspuns corect si sigur
Multumesc pentru raspuns! Va mai deranjez cu o intrebare: daca deschid firma pe numele sotiei si eu sunt cu 40 sau 50%, e ok???:)
Am avut o firma pe care am deschis-o in anul 2 de facultate tot in urma unei legi de genul acesta. Nu am accesat niciodata fonduri si am pana in 35 de ani. Pot acum sa deschid o noua firma si sa aplic si eu la acest program????