avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Activitate carmennecula

Activitate carmennecula

Corect, dar in conditiile in care situatia existenta este una cu cea declarata, ramane valabila declaratia notariala? Mi s-a spus de catre un cadru de conducere dintr-o univ. ca declaratia notariala nu mai constitue act oficial!!!! Si eu una nu imi vine a crede.............. De aceea am solicitat sprijinul dv din punct de vedere juridic, sa stiu daca orice declaratie notariala a fost suspendata si nu mai are valabilitate de document. Multumesc frumos si astept raspunsul dv.
Ex: Declaratia notariala ca o persoana nu obtine venituri de orice fel si de orice natura, pt un dosar de bursa sociala la facultate este cotat ca document valabil??? Va rog frumos sa imi spuneti, sa ma indrumati, si sa-mi dati articolul de lege in care este specificat.
Va multumesc frumos pt ajutor.
Multumesc frumos pt ca mi-ati raspuns.
Credeam ca cei de la scara 2 sunt obligati si ei sa isi faca toate documentele asa cum de fapt noi le-am intocmit pt scara 1.
Va multumesc
Buna ziua,
Am rugamintea sa ma indrumati conform legii 230 ce documente se intocmesc pt dizolvarea asociatiei de proprietari si unde anume se depun? Proprietarii din blocul in care locuiesc, acesta fiind cu 2 scari, doresc despartirea de o scara, infiintarea de asociatii diferite.
Va multumesc si astept raspunsul dv.
Cu mult respect,
Carmen Necula
Multumesc frumos, dar din luna aprilie de cand s-a facut angajarea, nu am primit decizie de angajare, si nici 1 exemplar din contractul individual de munca. Ce pot face in cazul acesta? Stiti ce se intampla in sistemul bugetar, este o nebuloasa sa pui astfel de probleme in atentia celor de la resurse umane..................
Buna ziua,
Doresc sa va intreb conform Codului Muncii, angajatorul fiind o universitate de stat este obligat sa instiinteze angajatul printr-o decizie ca a fost angajat la data x pe postul x cu salariul x.
Am rugamintea sa imi argumentati cu articol din Codul Muncii, caci ajung sa cred ca cei de la resurse umane, fac totul dupa cum cred domniile lor de cuvinta, nu cum de fapt este scris in lege. Sin in cat timp de la angajare au obligatia de a emite decizia de angajare. Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra.
Carmen Necula
Sunt vicepresedintele unei asociatii de proprietari, si avem la Sectia 15 depolitie un dosar de delapidare cu fosta administratora, de aceea am rugamintea sa imi recomandati un expert parte intr-o expertiza contabila, ce va avea loc in luna iunie 2015. Va rog frumos sa ma ajutati in aceasta problema.
Multumesc frumos, si dupa ce se fac toate formalitatile de angajare, mai am o intrebare, incadrarea ca salariu cum se face? Ca un nou angajat fara sporuri sau va primi un salariu echivalent cu cel care l-a avut inainte de pensionare? Cu respect si stima va multumesc
Multumesc pentru raspunsul dumneavoastra, si doresc sa imi spuneti daca este posibila incetarea contractului de munca pe durata nedeterminata cu data de 1 martie avand in vedere ca decizia de pensionare la limita de varsta a fost emisa la data de 11.12.2014 si primita acasa la data de 20.01.2015. Va multumesc