avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate sieg1703

Activitate sieg1703

Buna ziua
as vrea sa cumpar o masina in Germania pentru fiul meu ,ca dupa aia sa merg si in Romania cu ea. Intrebarea mea este daca se poate cu o imputernicire scrisa de mana sau trebuie sa fie autentificat la notar.Mentionez ca contractul semneaza el in Romania si imi trimite ,numai pentru conducere pana in Romania as vrea sa sttiu daca e posibil asa. Sau pot sa merg cu ea in Romania fara probleme ?Multumesc.
O zi buna
Discuție Justitie?
Da asta e intrebarea mea de aztazi. Cum se poate in instante romanesti ca platesti niste obligatii ,datorii ai chitante dovezi ,si instanta respinge ca nu e platit de mine.E platit de alta persoana . Cum se poate asa ceva ? si sa pierd procese ,ca nu am platit,de fapt AM PLATIT si am chitante ! Strigator la cer . Asta nu e justitie. Intreb aici unde ma pot apela ,unde gasesc un avocat care este de partea adevarului nu numai de partea adversarului meu. Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Apelare la CEDO
Multumesc mult
Discuție Apelare la CEDO
Buna seara
Daca ai pierdut un proces poti apela la CEDO sau intai la Curtea Suprema si dupa aceea la CEDO: Multumesc
Răspuns la discuția Proces pierdut
Multumesc unde as putea sa aflu aceste motive strict limitative.?
Discuție Proces pierdut
Buna ziua

Unde se mai poate apela dupa ce ai pierdut und proces si recursul,daca simti ca esti neindreptatit.

Multumesc
Răspuns la discuția TVA la comertul cu cereale
Multumesc mult.
Buna ziua
O intrebare va rog. Daca comercializez cereale trebuie TVA platit ?
Răspuns la discuția Amenda de circulatie
Multumesc frumos. Executarea silita e competenta fiscului sau al autoritatii locale ?
Buna seara. Amenzile de circulatie se prescriu ?