avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1356 soluții astăzi
Forum Activitate adriana124

Activitate adriana124

Credit ipotecar în favoarea băncii cu care am cumpărat casa....
Buna ziua va rog frumos sa îmi răspundeți și mie la o întrebare...Am casa cumpărată prin credit ipotecar pe 20 ani banca avind ipoteca pe casa....și mai am in credit cesionat la Aeqitas..Acum Aeqitas mă amenința că scoate casa laa vînzare...Dacă ,casa este prin credit imobiliar poate sa o vindea celălalt creditor? Mulțumesc Menționez că am porpire pentru Aeqitas in fiecare luna la servici însă nu le convine suma primita...
Buna ziua as dorii sa știu dacă este legal la un grafic sa muncești ZLZZN cite 12 ore și să se repete mai mereu gen ZLZZNLLLZLZZN...Adică din cinci zile să muncești 4 Zile 12 ore Mulțumesc frumos...
Buna seara ,va rog s-ă imi spune-ti daca banca poate fii trasa la raspundere ..Am un credit de 6000 ron card care a ajuns la executare ,suma ramasa de achitat catre banca era data in biroul de credit in data de 9.01.2022 suma de 1430 ron ,atat a ramas de platit ,mi-au dat si adeverinta pt ca eu am cerut in data de 4.01.2022 cu suma pe care o mai am de platit catre ei... In data de 9.01.2022 apaream la biroul de credit cu 1430 ron...Azi in data de 10.01.2022 am facut o verificare la biroul de credit si m-am trezit data in birou cu 6500 ron suma restanta..Mentionez ca de 3 ani am avut poprire pe salariu pt achitarea sumei.....Poata fii trasa banca la raspundere pt ce au facut azi?ca m-au dat cu 6500 ron restant in conditiile in care eu chiar mai am atat de dat 1430 ron..Am dovada adeverinta datta de banca si mesaj de la executor precum ca doar 1430 mai am de achitat catre ei...Multumesc...
Buna ziua ,am luat un credit de la mozipo ,nu am mai putut s-ă il platesc si am ajuns la executare silita..Mentionez mii se opresc lunar bani din salariu catre Mozipo..Intrebarea este..Deșii catre Mozipo merge lunar o suma catre dinsii,acestia ma raporteaza lunar in biroul de credit cu categoria de intirziere de 180 zile?Este legal ceea ce fac dinsii ca intsitutie?Este legală raportarea in fiecare lina la biroul de credit cu 180 zile intirziere in conditiile care le intra bani lunar din salariul meu?Multumesc frumos.
In baza articol.25 alin.1C .pr.pen.rap.la art.1357C .cuv.instanta a admis acțiunea civilă formulată de partea civilă.. vatamata si a obligat in solidar inculpații sa plateasca suma de 30000 lei cu titlu de daune morale..Intrebare ..Daca inculpații care au declarat că sunt de acord sa plateasca daunele in valoare de 30000 lei nu plătesc ce se poate face?Si in cat timp ar trebui să plateasca a data suma.Multumesc
Răspuns la discuția Ma poate evacua noul proprietar?
multumesc...
Buna seara am un contract de inchiriere prin circa financiara pe 6 ani dar neinscris la cadastru,Intre timp dupa un an fostul propietar a vandut garsoniera fara sa ma anunte si m-am trezit cu noul propietar al garsonierei la usa.Spuneti-mi ma poate da afara noul propietar sau ce se poate intampla ?Poate continua contractul de 6 ANI?