avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate ilianarusu

Activitate ilianarusu

buna ziua,
Am o intrebare legata de un proces castigat definitiv si irevocabil in aprilie 2014 in urma caruia trebuia sa primesc o suma de bani. Conducerea scolii a aprobat plata acelei sume, dar astazi contabila a spus ca la anul, in celebrele transe. Eu am dat scoala in judecata pentru modificarea unilaterala a contractului, nu pentru legea 221. In cazul meu se aplica aceeasi ordonanta ca pentru celelalte hotarari judecatoresti din procesele colective?

O hotarare definitiva si irevocabila a unei instante de judecata este mai slaba ca putere de aplicare decat o ordonanta?
am castigat procesul cu scoala in 23 aprilie 2014 definitiv si irevocabil prin nerecurare si nu am primit nici pana acum suma castigata. Motivatia a fost ca nu sunt bani. Ce altceva pot face in afara executarii judecatoresti?Multumesc.
Am hotarare definitiva prin neapelare pentru recuperarea unor drepturi salariale.Se mai aplica ord.71/2009 daca hotararea definitiva este din 2014? Pana cand are efect aceasta ordonanta? Contabila de la scoala a spus ca se vor da tot esalonat aceste diferente legate de drepturi salariale privind incadrarea.Multumesc.