avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Activitate razvanmdlp

Activitate razvanmdlp

buna ziua! cu ce se ocupa ministrul dezvoltariiregionale si administratiei? cu ce proiecte se ocupa acesta?
Buna ziua! De cateva zile mi se aude telefonul cu ecou. Am introdus cartela in alt telefon si observ ca se aude la fel. Am un prieten peste care a intrat politia acum ceva timp ..e posibil din cauza lui sa imi fie si mie ascultat telefonul. Nu vreau sa pic la mijloc pentru nimic.
Buna ziua ! Am si eu o nelamurire. Din acuzator am ajuns acuzat. Cand ieseam din parcare cu spatele am fost lovit de o masina pe care o vazusem ca era foarte departe. Persoana care m-a lovit si-a recunoscut vina si a spus ca face orice dar sa nu o duc la politie ca avea carnet de o luna . Am fost de acord cu conditia sa-mi plateasca reparatiile la masina. Mai pe seara m-a sunat sa-mi spuna sa mergem la politie fiindca nu-mi plateste nimic si ca este vina mea ca nu m-am asigurat. Am mers la politie, iar politistul i-a dat dreptate ei, desi i-am explicat ca accidentul s-a produs datorita neatentiei ei, pentru ca eu deja eram incadrat partial pe sensul de mers, deci eram foarte vizibil.Lovitura mi-a afectat coltul din stanga al masinii din spate, deci cand eu ma incadrasem deja pe sensul de mers .Desi eram vizibil, persoana respectiva nu a micsorat viteza. Daca nu m-as fi asigurat, ar fi insemnat ca ea sa ma loveasca in partea dreapta din spate si nu pe stanga, cum s-a petrecut.
Cine credeti ca a avut dreptate? Contest decizia politistului deoarece sotul fetei care conducea e si el politist.
Răspuns la discuția amenda ratb
Sa inteleg ca in 5 ani scap de amenda si nu pot pati nimic, doar in cazul in care voi avea salariu imi vor opri din el. Nu doresc nici sa fie obligati parintii mei sa plateasca pentru mine.
Răspuns la discuția amenda ratb
Va multumesc pentru raspuns. Dar sa zicem ca voi avea salariu peste 3 ani, atunci mi se va mai opri din salariu? Se poate sa ma dea in judecata firma de RATB pana atunci si chiar mai rau sa fac inchisoare?
Discuție amenda ratb
buna ziua! daca am luat o amenda de ratb si nu o platesc ce se poate intampla? pot face inchisoare? merntionez ca nu am nimic pe numele meu si sunt major .