avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1625 soluții astăzi
Forum Activitate florin_1982

Activitate florin_1982

ok, multumesc
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea formulată de creditoarea RCS&RDS S.A., în contradictoriu cu debitorul Popovici Constantin Florin şi terţul poprit Essa Sales&Distribution S.R.L.. Validează poprirea înfiinţată prin adresa din data de 17.08.2016 emisă în dosarul execuţional nr. 218/2014 al BEJ Caianu Sergiu Titu asupra sumelor de bani datorate de terţul poprit Essa Sales&Distribution S.R.L. debitorului Popovici Constantin Florin, până la concurenţa debitului de 7500,52 lei, iar în ceea ce priveşte sumele scadente în viitor, de la data scadenţei acestora. Obligă terţul poprit la plata către creditoare a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 11.01.2017.
Document: Hotarâre 273/2017 11.01.2017
in acest dosar ce sanse sunt ca angajatorul sa plateasca bani, aceiasi problema am patito si eu , mi sa oprit bani dar nu sau virat catre executor
noul dosar este acesta:
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea formulată de creditoarea RCS&RDS S.A., în contradictoriu cu debitorul Popovici Constantin Florin şi terţul poprit Essa Sales&Distribution S.R.L.. Validează poprirea înfiinţată prin adresa din data de 17.08.2016 emisă în dosarul execuţional nr. 218/2014 al BEJ Caianu Sergiu Titu asupra sumelor de bani datorate de terţul poprit Essa Sales&Distribution S.R.L. debitorului Popovici Constantin Florin, până la concurenţa debitului de 7500,52 lei, iar în ceea ce priveşte sumele scadente în viitor, de la data scadenţei acestora. Obligă terţul poprit la plata către creditoare a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 11.01.2017.
Document: Hotarâre 273/2017 11.01.2017

Adica a bagat firma la care lucrez ca Tert, deoarece ce mi sa retinut de catre firma nu sa virat catre executor, ce sanse sunt acum sa plateasca firma, in toata povestea asta ?
problema sta asa : Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 11.01.2017. si sa facut apel cu data inregistrari de astazi ,31/01/2017, termenul e clar sa dus mai are efect apelul facut astazi ?sau se va considera nul?
buna seara , acesta este raspunsul de la RDS, intr-un cuvant mi-au dat viteza......
Buna ziua
Avand in vedere solicitarea d-voastra de a va comunica debitul ramas de
achitat, cu respect va rugam sa va adresati Biroului Executorului
Judecatoresc Caianu Sergiu Titu, care efectueaza executarea silita a
debitului datorat, conform Sentintei Civile nr. 9270/22.07.2013
pronuntata in dosarul nr. 13455/325/2013 de Judecatoria Timisoara.
am inteles va multumesc ;)
dosarul ,NR. 13455/325/2013, procesul a fosst in 2013, si nu am stiut absolut nimic , actele mi-au venit in posta dupa doua luni de la data sentintei....
da dar problema este ca nici debitorul si nici executorul nu vor treaba asta, ultima data a fost ieri cand am vb cu cei de la RDS si mi-au spus sa discut cu executorul , si executorul vrea toti bani chas.....#-o
doresc sa intreb ce sanse mai am sa pot scapa de proprire si in special de cei 2% penalizare pe zi in dosarul ,NR. 13455/325/2013, deoarece nu voi reusi sa achit nici odat asuma cu cei 2% penalizare pe zi.............:((:((
Va multumesc