avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 959 soluții astăzi
Forum Activitate maramary

Activitate maramary

Răspuns la discuția dosar indemnizatie!!!
Deci pot merge oricand?cand am sunat ieri mi sa zis ca daca merg acum nu imi apare luna iunie....dar firma nu are sediu in judetul de unde sunt...deci daca as merge mai devreme e mai bine ca pana imi trimite de la sediul firmei de unde este
Răspuns la discuția dosar indemnizatie!!!
De la pimarie mi sa zis ca pot merge dupa data de 15...astazi am sunat la CJP si mi sa zis ca dupa data de 25 ca sa depuna angajatorul nu stiu ce dovada cu platile cva de genul....pe cine sa mai cred...mentionez ca am nascut pe 11 iunie!ast un rasp va multumsc
Buna ziua!pe data de 22 iulie mi se termina postnatalul...cand pot merge la CJP pt adeverinta care imi trebuie la dosarul pt indemnizatie?si in cat timp imi pot depunde dosarul ?va multumesc
Răspuns la discuția Dosar indemnizatie
De fapt in cerere am scris sa mi aprobe acordarea indemnizatiei de crestere copil pana la varsta de 2 ani ...asa mi sa zis de la primarie..nu am zis nici sa suspende nici sa incheiei...e ok?
Răspuns la discuția Dosar indemnizatie
Eu i am dus o cerere facuta de mine sa mi inceteze contractul de munca si adeverinta de la primarie....adeverinta sa mi o completeze ..si cerere sa mi o aprobe...semneze si stampileze...eu ce anume treb sa i semnez ei??
Buna ziua!va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns!am nascut...mi am luat postnatalul de 42 de zile...si mi s a dat de la primarie o adeverinta sa merg la angajator sa o completez..ma sunat azi angajatorul sa merg sa o i au cq mi a completat o...si ca trebuie sa mai semnez ceva...va rog mult sa i spuneti chiar trebuie sa mai semnez ceva si ce anume... ???tin sa mentionez cacam fst in conflict cu angajatorul de cand am ramas insarcinata..si nu vreau sa am vreo surpriza...sa imi spuneti daca treb sa semnez cva si ce anume!!!va multumesc mult
Răspuns la discuția amenintare
Dar daca merg sa depun si eu o plangere pt jignirile pe care mi le a adresat?
Discuție amenintare
Buna seara!am si eu o intrebare..de cand am ramas insarcinata angajatorul sa comportat cumplit cu mine...mi a cautat tot felul de motive etc...am scapat..dar acum alta problema ultima data cand am fost sa mi i au salariu a tipat la mine ma jignit..eu i am spus sotului si sa dus si ia spus...s au certat intr un cuvant...angajatorul a sunat la 112 ca vai a amenintat o...a venit politia...ia dat avertisment sotului...(sa intamplat de vreo 3 saptamana) acum sa aud ca vrea sa l dea in judecata ...ii poate face ceva?astept rasp ..va multumesc
Discuție Alocatie copil
Buna ziua!daca bebe sa nascut pe 11 iunie si am depus actele pt alocatia de stat pe data de 19iunie...in ce luna vin primii banuti?va multumesc
Răspuns la discuția Stimulent de insertie
eu v am scris situatia mea ca am nascut cu 4 zile inainte de a implini 1 an la locul de munca..mi ati zis ca nu este nici o problema..dar intrebam in caz ca nu ma incadrez...sa stiu cum este si cu stimulentul..problema este ca mai intai trebuie sa depun eu actele sa vad sigur daca ma incadrez sau nu ..si dupa aceea sotul mai poate face dosarul pt stimuent in caz ca nu ma incadrez eu..s au trebuie facut dosarul incepand cu data nasterii copilului?va multumesc