avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1862 soluții astăzi
Forum Activitate dragoru

Activitate dragoru

Buna ziua.Am o intrebare la Dvs.Trebuie sa.mi platesc impozitul la primarie si este o suma frumusica,Intrebarea este daca pot sa donez aceeasi suma si sa fiu scutit de plata de taxe si impozite la primarie.multumesc.
Buna ziua..am o intrebare si va rog sa ma ajutati:pe 23 iul am cununia civila,cum se calculeaza cele 5 zile, lucratoare sau de la data cand am facut cununia civila?sotia este cadru medical iar de la personal a pus.o sa faca cererea pt cele 5 zile cu data de 23 iulie lucreaza 5 zile sapt a cate 8 ore..multumesc
buna seara!!sa nu va plictisesc intru direct in subiect...suntem 3 frati,doi dintre frati au cedat dreptul lor dintr-o mostenire unei matusi,unul dintre frati este bolnav psihic si nu a fost chemat la notar,nu a fost trecut in actele de mostenire si totusi matusa si-a facut titlu pe mostenirea respectiva... intrebare? fratele bolnav prin imputernicire sau tutela prin altcineva poate anula actul de mostenire al matusi prin instanta??multumesc anticipat!!
Discuție Bolnav psihic
..buna seara..am si eu o intrebare..am un frate bolnav psihic,[schizofrenie]pot deschide un proces in numele lui [este vb de o mostenire din care a fost exclus]daca imi face procura prin notariat??multumesc din suflet...!!