avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Activitate dragosuilie1960

Activitate dragosuilie1960

buna seara
deocamdata nu am primit nici o instiintare din partea executorului
azi am fost la tribunal am aflat cine este executorul am fost la dansul, si am discutat despre amanarea executarii silite
dosarul inca este la grefier la tribunal ,probabil ajunge la executor joi sau vineri in aceasta saptamana
executorul nu a fost de acord cu amanarea , a spus ca dansul nu poate face nimic
eu doresc doar o amanare a executarii,poare mai am o sansa sa vand casa
pot merge maine la tribunal pentru a depune aceasta cerere de amanare tinand cont ca inca nu am primit notificarea din partea executorului ?
ce taxe trebui platite pentru depunerea cererii ?
pot atasa cererii de amanare acte doveditoare ca locuim la adresa 7 persoane dintre care 3 copii minori si sa explic in cerere ca doresc aceasta amanare pentru vanzarea casei si achitarea datoriei ?
va multumesc frumos

buna ziua
doresc o amanare a executarii silite de cateva luni poate reusesc sa vand casa sa platesc datoria
mai exista alta cale de amanare a executarii silite in afara de contestatie ?
ce ar trebui sa contina aceasta contestatie pentru a fi acceptata de judecator ?
va multumesc
buna ziua
pe data de 23 09 2014 sa dat sentinta de tribunalul sectorului 1 privind admiterea executarii silite
cum pot afla numele si adresa executorului judecatoresc ptr. a stabili o audienta ?
dosar. nr.40808/299/2014
va multumesc



buna seara
am mai discutat acum ceva timp in legatura cu un imprumut pe care l.am luat de la o persoana fizica -sotia fiind grav bonlava am crezut ca se mai poate face ceva dar din pacate a decedat asta toamna-am inceiat act notarial cu ipoteca.
acum am vazut pe net ca aceasta persoana a depus dosarul la judecatoria sector 1 pe data de 08 sept.ac. dosar nr.40808/299/2014 si miine la ora 8.30 va fi sentinta
spuneti.mi si mie va rog ce mai pot face,daca merg la judecatorie pot face ceva ?
cat timp as mai avea la dispozitie pina voi fi executat silit ?
am incercat sa vand acest imobil dar nu am reusit pina acum deoarece a fost cumparat cu lg.112
va multumesc
buna seara persoana care ma imprumutat si care vrea sa depuna dosarul de executare silita mia propus sa merg maine sa fac un act de vanzare cumparare la notar in favoarea lui. spunind ca voi putea vinde la urma acest imobil pana in luna ianuarie anul viitor . Este bine sa fac acest lucru? va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Executarea silita
ma interesa daca mai pot din punct de vedere legal sai inapoiez intreaga suma dupa depunerea dosarului la executorul judecatoresc si daca da cite zile am la dispozitie.Am contract de imprumut cu ipoteca incheiat la notar. Va multumesc
buna ziua anul trecut am luat o suma de bani de la o persoana fizica iar timpul a expirat pe 21 iunie iar persoana mai mia dat doua sapt.amanare
va rog spunet.mi si mie

care sunt etapele executarii
dupe depunerea dosarului la executor mai pot inapoia banii persoanei in cauza ( sunt in cautarea unui imprumut dar nu cred ca mai am timp pina pe 8 iulie ultimatum) in cate zile va rog astept raspuns urgent multumesc