Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

buna seara
am mai discutat acum ceva timp in legatura cu un imprumut pe care l.am luat de la o persoana fizica -sotia fiind grav bonlava am crezut ca se mai poate face ceva dar din pacate a decedat asta toamna-am inceiat act notarial cu ipoteca.
acum am vazut pe net ca aceasta persoana a depus dosarul la judecatoria sector 1 pe data de 08 sept.ac. dosar nr.40808/299/2014 si miine la ora 8.30 va fi sentinta
spuneti.mi si mie va rog ce mai pot face,daca merg la judecatorie pot face ceva ?
cat timp as mai avea la dispozitie pina voi fi executat silit ?
am incercat sa vand acest imobil dar nu am reusit pina acum deoarece a fost cumparat cu lg.112
va multumesc
Am verificat ds si maine instanta se va pronunta asupra cererii de incuviintare a executarii silite. Asupra acestei cereri instanta se va pronunta fara citarea partilor. Chiar dc va prezentati in instanta, nu vi se va da cuvantul. De la data obtinerii incheierii de incuviintare, executorul va demara procedura de valorificare. Necesita timp, nu putem aprecia un termen, depinde si de eficienta executorului.
Daca dvs nu ati reusit sa il vindeti si executorului ii va fi greu.. apreciez ca veti sta pana in primavara in casa.
Puteti face contestatie la executare daca aveti motiv.