avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Activitate mostoles

Activitate mostoles

Am un teren intravilan, si implicit un srl si doresc sa deschid un magazin cu piese de schimb si consumabile..care sunt pasii, ce avize trebuie sa obtin , de unde?
Buna ziua, am un srl cu domeniu de activitatea inchirieri unelte, echipamente si utilaje constructii si doresc sa deschid un magazin cu piese pentru scule si utilaje constructii, ce autorizatii imi trebuie si care sunt pasii
Răspuns la discuția Infiintare srl
voi monta mobila, termopane, usi la domiciliul/sediul clientului, perioada este nelimitata, adica atata timp cat voi avea de lucru
Răspuns la discuția Infiintare srl
puteti fi mai explicit?
Discuție Infiintare srl
Buna ziua, doresc sa infiintez un srl dar as dori sa prestez activitatea in Italia si as dori sa stiu daca se poate? Sau ce alte masuri implica doresc sa fiu cat mai legal deoarece am foarte multe proprietati in Italia si nu as dori sa-mi puna sechestru pe ele...
Discuție Acte necesare
Buna ziua, am un srl care are caen inchirieri scule si utilaje pentru constructii, as dori sa stiu ce acte trebuie sa tin la magazin in cazul in care vine garda financiara sau alt control de la alta institutie.
Buna ziua, am un srl cu domeniul de activitate comert si fratele meu la fel, doresc sa preiau pe firma mea afacerea lui (magazin cu tot cu marfa si casa de marcat), ce trebuie sa fac in acest caz ? Mentionez ca nu cumpar pur si simplu el pleaca din tara si nu vrea sa se mai ocupe de el si sa inchida firma si doresc sa-l preiau eu
Răspuns la discuția Negatie service
suntem, dar la inceput si inca nu cunostem toate formalitatile
Răspuns la discuția Bilet la ordin
s-a rezolvat, va multumesc pentru raspuns
Discuție Negatie service
as dori sa ma ajutati cu un model de negatie, am un service de reparatii scule si trebuie sa dau o negatie ca nu mai poate fi reparata si trebuie inlocuita cu unul nou. produsele fiind aflate in garantie