avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate zsofika

Activitate zsofika

Răspuns la discuția Imputernicire
Eu sunt plecata din tara si vreau sa fac hartie la socru ca sa poate sa scoate de la primarie certificatul de nastere la ficamea ca nu am timp sa ma duc in tara.Deci ca sa intelegeti mai bine am avut tagada paternitati pt fica mea si acuma trebuie ca sa schimbe numele de familie ca sa poarta numele lui tata ca era pe numele fostului sot si judecatoria o trimis la primarie hartia necesara la primarie o zis ca trebuie o imputernicire pt socru sau mama mea ca sa poate sa dea certificatul de nastere nou fiinca eu nu sant acasa.Multumesc mult pt raspuns
Discuție Imputernicire
Buna ziua asi avea nevoie de un model de imputernicire pt eliberarea certificatul dr nastere.Multumesc frumos
Buna ziua am o intrebare in agust ma duc in romania sa fac nunta in 22 agust avem nunta problema e ca in 29 august trebuie sa vin inapoi in germania ca in 31agust incep la lucru oare imi va face buletinul pana ce plec inapoi?Multumesc frumos
Buna Ziua
Asi dori sa ma interesez cat timp dureaza eliberarea unui formular european de divort?Multumesc frumos
Discuție divort
Buna ziua as dori sa ma interesez in legatura cu divort daca se poate sa o imputernicesc pe mama mea ca sa rezolve ea fiindca sunt plecata din tara si nu pot sa ma duc acasa cu bebe mic.imputernicirea este valabila numai la tribunal cu avocat sau si la notar?cam cat ar costa divortul la tribunal si cat costa la notar?multumesc frumos pt raspunsuri.:)
Discuție Divort
Buna asi dori sa ma interesez cat ar costa divortul la notar public,acte necesare pt divort si ca sa pun cererea de divort la notariat trebuie sa fie prezent si sotul sau ajunge daca singura pun cererea.Ce pot sa fac daca certificatul de casatorie o ramas la el si nu vrea sami deie casa pot sa rezolv divortul sau daca el nu vrea sa divorteze???nu avem copii si nu avem nimic de inpartit,mai repede de 30de zile nu se poate sa ne divorteze??multumesc frumos
Buna ziua am o intrebare vine primul bebe prietenul meu lucreaza in germania daca poate sa ma duca afara si pe mine sa nasc acolo indemnizatia dupa copil nu mai primesc in romania daca traiesc in germania ca primesc acolo numai alocatia.va rog sa-mi dati raspuns casa stiu ce sa fac.Multumesc frumos