Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Buna ziua as dori sa ma interesez in legatura cu divort daca se poate sa o imputernicesc pe mama mea ca sa rezolve ea fiindca sunt plecata din tara si nu pot sa ma duc acasa cu bebe mic.imputernicirea este valabila numai la tribunal cu avocat sau si la notar?cam cat ar costa divortul la tribunal si cat costa la notar?multumesc frumos pt raspunsuri.:)
la notar nu puteti folosi procura decat pentru a depune cererea de divort. La eliberarea certificatului de divort se cere prezenta ambilor soti. Divortul la notar va costa aproximativ 1000 ron.
Cu procura puteti rezolva in instanta intreaga procedura.
Buna ziua
Puteti imputernici prin procura un avocat(pe care doriti dumneavoastra)sa va reprezinte in instanta.Astfel, nu mai trebuie sa va prezentati personal la fiecare termen,tineti legatura cu avocatul.
~ Conținut șters la cerere ~