Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Imputernicire
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Imputernicire

Buna ziua asi avea nevoie de un model de imputernicire pt eliberarea certificatul dr nastere.Multumesc frumos
Va trebuie procura, nu imputernicire.
Procura o elibereaza un notar.
Contactati un Birou notarial.
Eu sunt plecata din tara si vreau sa fac hartie la socru ca sa poate sa scoate de la primarie certificatul de nastere la ficamea ca nu am timp sa ma duc in tara.Deci ca sa intelegeti mai bine am avut tagada paternitati pt fica mea si acuma trebuie ca sa schimbe numele de familie ca sa poarta numele lui tata ca era pe numele fostului sot si judecatoria o trimis la primarie hartia necesara la primarie o zis ca trebuie o imputernicire pt socru sau mama mea ca sa poate sa dea certificatul de nastere nou fiinca eu nu sant acasa.Multumesc mult pt raspuns
Da, asa cum va spuneam si mai sus, trebuie procura de la dvs. pe care o dati prin notariat, pentru socru.
Adica acea ”hartie” la care faceti referire.