avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 262 soluții astăzi
Forum Activitate neagota

Activitate neagota

Buna seara!
As dori sa-mi spuneti ce sanctiune primeste angajatorul in cazul in care de la 01.01.2024 NU majoreaza salariul minim brut
Răspuns la discuția PROCURA SPECIALA
Mulțumesc mult!

gigiz a scris:

Mai direct este asa: presedintele este singurul reprezentant legal al asociatiei intr-o chestiune de acest fel.
Administratorul are alte treburi de facut.
Ce sa facem, asa zice afurisita de lege 196/2018.

Răspuns la discuția PROCURA SPECIALA
Vă mulțumesc mult!

gi-jane2 a scris:

Imputernicirea o dati la notar, acesta redacteaza si actul in sine, asa ca nu aveti dvs nevoie de model.

Buna seara! La blocul nostru se vor efectua lucrari de mansardare.Ma puteti ajuta cu un model de procura speciala prin care noi,proprietarii, sa-l imputernicim pe administrator a ne reprezenta in toate demersurile care trebuie facute cu persoane juridice si fizice,in vederea realizarii mansardarii? Va multumesc!
Ați depus vreo declarație de înregistrare ca să deveniți plătitor de TVA? Decl.700 sau 010?
Nu se depune formularul S1039?
Da,se poate face compensarea.
Nu am contract de asistenta cu aceasta avocata.
Am depus un dosar intr-o speta,unei doamne avocat.Mi-a spus ca o sa fiu chemata ca reclamanta la o mediere cu reclamatul. A trecut un an de zile ,iar doamna avocat nu m-a mai chemat si atunci am sunat-o.Mi-a spus ca mi-a pierdut actele din dosar.
Am rams muta.Va rog din suflet spuneti-mi ce sa fac,sunt disperata.Va multumesc mult.

:(