avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Activitate gligaradu

Activitate gligaradu

Bună ziua am o întrebare? Tata este membru composesora și vrea să treacă pe mine dar Președintele asociației a zis că nu se poate decât după decesul lui. Ce mă sfătuiți să fac?
După succesiune un urma decesului unui părinte împreună cu fratele suntem coproprietar la doua locuințe.
Deținem fiecare cota de 3/16
Ce condiții se poate renunța fiecare în favoarea celuilalt pentru a evita certurile?
Discuție Intrebare
Vecinul a pus burlanul de scurgere de la stresina casei sa curga pe propietetea mea fara acordul meu .
Cum ma sfatuiti sa procedez pentru al muta ?
Discuție Plata cass
Sunt persoana cu handicap grad 2 permanent am o intreprindere individuala sunt scutit de impozit da obligat de anaf.sa platesc pentru sanatate si pensie .Nu am contract cu casa de pensii si din cite stiu persoanele cu handicap sunt scutite la sanatate . Dece anaful ma obliga sa platesc acesti bani . Multumesc
Răspuns la discuția Intrebare drum acces
Este drum public conform adresei primate de la primaria localitatii are si nr. de strada
Accesul meu la domiciliu este pe linga casa unui vecin acesta a pus o poarta peste acel drum si a inceput cu injuraturi si amenintari ca sai inched poarta de fiecare data cind trec cu masina ca de nu o inched imi arata el mie.
Am fost la primarie si mi-a dat o adeverinta prin care am fost anuntat ca este drum public. aceasi adeverinta a primito si vecinul dar el nu a luatoo in considerare . in continuare unde ma pot adresa pentru a rezolva aceasta problema?
Răspuns la discuția nelamurire
imi car scuze nu am pus numele cu intentia de a denigra pe cineva am crezut ca este essential sa stiti si numele
Răspuns la discuția nelamurire
In cazul acesta mai pot face ceva /
?
Răspuns la discuția nelamurire
nu am fost anuntat si pe actul de care am aflat abi azi scrie act de dezmenbrare
Răspuns la discuția nelamurire
nu am da nici o procura nima nui