avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Activitate adriana1993

Activitate adriana1993

Răspuns la discuția Contopire si deducere
multumesc frumos pentru raspuns
Răspuns la discuția Contopire si deducere
Nu nici pentru cea din 2007
Buna ziua. Va rog ajutati-ma!!!! Sotul meu este arestat preventiv .Are 4 fapte comise dupa noul cod si mai are inca o fapta comisa dupa vechiul cod in 2007 . Nu este condamnat defitiniv la nici una dintre ele. As vrea sa stiu cum se va face contopirea lor, dupa ce va ramane defitiniv la toate? Stiu ca instanta la cele 4 fapte noi va adauga acele treime , dar am auzit ceva despre o lege favorabila . Se poate face descontopirea si contopirea lor dupa vechiul cod penal? Adica sa ramana la cea mai mare si sa i se adauge un spor, fara acele treimi?
Si as mai dorii sa stiu daca poate face si deducere ?are din trecut fapte concurente si 4 ani executati . #-oAstept un raspuns concret! Multumescc
Răspuns la discuția Camera preliminara
Multumesc frumos pentru raspuns !
Sotul meu este inculpat intr-un dosar si este arestat preventiv , deasemenea si eu sunt inculpat intr-un dosar conexat la cel in care el este acuzat dar eu am alte acuzatii si am arestul la domiciliu si bineinteles restrictiile de a nu lua legatura cu cei din dosar (inculpati,martori ) .
Lui i sa emis rechizitoriul. As dorii sa stiu daca acum dosarul a ajuns in camera preliminara mie cand mi se va emite rechizitoriul ? Si as vrea sa stiu cand mi se vor ridica aceste restrictii? Deoarece cineva mi-a spus ca se vor ridica cand mi se va emite rechizitoriul .si as vrea sa stiu este adevarat sau restrcitiile nu se vor ridica pana in momentul cand v-om fi condamnati? As dorii un raspuns cat de repede se poate este o situatie foarte aiurea sa iti fie interzis sa nu iei legatura cu sotul dar totusi nu as vrea sa incalc acele reguli. #-o
Multumesc!
As vrea si eu sa stiu cand dosarul se afla in camera preliminara urmarirea penala continua ( adica politia mai poate administra probe noi la dosar daca va gasii ulterior?) Am citit ca eu pot depunde inscrisuri dar as vrea sa stiu daca si politia mai poate depune probe. Astept un raspuns urgent!
Multumesc .
Discuție prescriere
Dupa cat timp se prescrie furtul de combustibil si cel de linii? Comis dupa vechiul cod penal cu autor necunoscut .
Răspuns la discuția S-a prescris fapta sau nu?
Am inteles. Multumesc frumos pentru raspuns .
Buna ziua..as vrea si eu sa stiu , daca un furt sa comis in 2004 fapta comisa dupa vechiul cod penal si cu autor necunoscut , in prezent acea fapta sa prescris? Se va judeca dupa vechiul cod penal sau dupa noul cod penal ? Deoarece autorul doreste sa faca auto-denunt si as dorii sa stii daca se va da inceperea urmarii penale sau n.u.p ?
Astept un raspuns .
Multumesc