avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Activitate ionix2727

Activitate ionix2727

Salut îl găsești la informațiile despre cont când descarci acele informații despre cont, trebuie introdus link-ul cum îți arată acolo!

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Am intrat si in legatura cu ei, pe meta business, am reusit sa ma conectez cu contul de ig, dar initial eu am reusit cu link-ul pus mai sus. Ulterior dupa multe tichete deschise au reusit si cei de la suport sa imi reseteze contul dar deja reusisem eu cu varianta din acel link.

Tot ce trebuie sa faci e sa descarci arhiva cu datele tale si acolo la nume sa pui link-ul ce il gasesti in arhiva cu profilul tau. Daca o sa pui numele nu va functiona!
P.s. link-ul de mai sus va functiona doar daca esti pe teriroriu unui stat din UE daca nu, va trebuii sa folosesti un vpn.
Bafta!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna, da am reusit sa recuperez totul la aproximativ o luna de la blocare, din pacate institutiile statului precum dnsc sunt inutile si te trimit catre politia romana!

[ link extern ]

Mai sus gasiti link-ul cu metoda prin care eu am reusit sa recuperez.

O alta varianta este din meta business manager daca mai ai acces la el poti sa deschizi un tichet dar trebuie sa fi insistent/a

Iar a 3a varianta e sa platesti meta verified pe alt cont si sa incerci cu suport-ul de acolo.

Cam astea sunt variantele pe care le cunosc eu!

Mai este o varianta dar acolo implica sistemul juridic si nu stiu cati avocati sunt interesati de asta.


Amalia Bodea a scris:

Bunaa! Ai gasit o solutie pentru problema asta? Ma confrunt si eu cu ea in momentul de fata. Ai reusit sa iti recuperezi contul? Multumesc!

Contestatie in instanta decizie blocare cont facebook personal si business pentru asociere cu un cont de instagram ce nu imi apartine ( al unui hacker)
Metodele de recuperare automate puse la dispozitie, nu functioneaza intrucat contul a fost blocat prin asociere la contul hackerului care a incalcat standardele comunitatii.

Aici gasiti masajul care este afisat la logarea in cont:

"
Contul tău a fost suspendat deoarece contul de Instagram wgpetercameron.s1t6f asociat nu respectă regulile noastre.

Pentru a contesta decizia, conectează-te la contul tău de Instagram asociat.

S-ar putea să ai dreptul de a contesta decizia în instanţele din ţara ta sau de a trimite decizia noastră unui organ autorizat de soluţionare a contestaţiilor.
"

Ma intereseaza care ar fi variantele legale prin care as putea lua masuri
Buna ziua, ma confrunt cu o problema, mai exact blocarea contului personal de facebook si a contului de facebook business datorita unei asocieri cu un cont de instagram care nu imi este cunoscut!
Ca si optiune mi se ofera varianta de a depune o contestare conectandu-ma la contul de instagram care nu este al meu sau sa ma adresez unei instante de judecata sau a centrului de rezolutie, insa si in cazul acestuia nu pot depune o solicitare pentru a debloca deoarece teoretic ar trebuii sa fiu logat tot pe acel cont!
Imi poate oferii cineva o indrumare care ar fi o cale pentru a recupera acest cont ?

Va multumesc si un an nou fericit!
Buna ziua,
Se da urmatoarea speta:
Detin o societate comerciala pe un domeniu de activitate, respectiv activitati fotografice, iar in certificatul constatator am autorizat si codul caen 7112, mentionez ca pe acest cod caen doresc sa mai am activitate din cand in cand in domeniul proiectarii pieselor mecanice si eventual programarea masinilor unelte pe scurt servicii de consultanta pentru alte societati in domeniul inginerier mecanice. Din ce am inteles acest caen 7112 se supune regimului OUG 114/2018, care obliga societatiile care au acest caen fie el si secundar la salariu minim de 3000 de lei.
Intrebarea mea este daca este neaparat obligatoriu angajarea pe 3000 de lei. Avand in vedere ca nu prestez servicii in domeniul constructiilor ci sunt doar servicii de proiectare/programare in domeniul mecanic ma oblig la plata 3000 de lei salariu indiferent de cine este angajat in societate?
Vinerea inainte incidentului am fost chemat pentru solutionarea unei asa zise plangeri aflate pe masina, cum ca as face transport de persoane din localitatea x in y.
Fiind oprit de catre un echipaj de 2 ori intr-o saptamana pentru acest lucu.
Am prezentat si motivat ca cei care erau cu mine in masina imi erau colegi de servici, ca autoturismul nu imi apartinea si ca drumul era suportat de firma la care lucram.
Mi s-a solicitat nr de telefon si am dat o declaratie pentru cele spuse mai sus.
Plangerea era facuta cel mai probabil "la misto" din ce am inteles.... dupa ce am rezolvat cu aceasta plangere mi s-a spus ca nu voi mai fi oprit. Iar luni dupa ce am plecat de la locul de munca am fost oprit la nici 200 de m pentru motiv ca am circulat fara luminiile de intalnire fiind si la prima abatere. (Amenda a fost data de politia orasului in care lucrez si nu cea din orasul unde locuiesc care m-a oprit pentru asa numita falsa plangere.

In cazul in care amenda a fost achitata nu se mai poate face nimic ?
Buna ziua.
As dorii sa va consult in urmatoarea problema:
Astazi (11.07.2016) in jur de ora 15:40 am fost oprit si sanctionat pentru ca si citez : "a condus autovehiculul marca ford cu nr de inmatriculare .......... pe e79 bumbesti jiu(atentie la locul constatarii este trecut dn66 in apropriere de un restaurant), din directia petrom bumbesti jiu spre targu jiu fara a avea in functiune luminile de intalnire pe dimpul deplasarii.
Ca si incadrare am fost incadrat la art 44/2 oug105/2002 si sanctionat de art 10819/ oug195/2002 daca exista ce este mai inainte mentionat deoarece nu se prea intelege precum nici numele agentului care m-a sanctionat pe langa asta am atras atentia agentului ca au mai trecut si alti participanti la trafic care aveau probleme la sistemul de iluminare sau la fel ca si mine nu il aveau aprins acesta specificand la mentiuni doar "au mai trecut inca 10 masini" si spunandu-mi verbal ca nu poate sa ii opreasca pe toti deoarece ar face haos acolo.....
Am semnat ca am luat la cunostinta si am achitat si amenda pentru a nu avea probleme.
Intrebarea mea este daca exista vreo posibilitate de contestare si o posibilitate de castig in acest sens. Mentionez ca nu au fost opriti alti martori si nu a mai semnat nimeni in afara de mine si agentul constatator.
Nu vreau sa fiu inteles gresit nu am nimic cu cei care isi fac treaba.... am treaba cu cei care si-o fac selectiv mai ales ca saptamana trecuta pe acest autovehicu a fost facuta plangere ca fac transport "ilegal" intre cele doua localitati acesta fiind asigurat in totalitate de firma.... fiind oprit de 2 ori pentru a clarifica + drum catre politie pentru declaratie iar acum imi pare can suspecta aceasta actiune!
Buna ziua! Vreau sa incep in felul urmator eu lucrez in domeniul bancar respectiv bcr, nu are nici o legatura aceasta, dar pe contractele de creditare se face obligatoriu asigurare de viata, si aici nu pentru ca va acopera pe dvs in mod direct doar ca in cazul in care intervine decesul titularului de credit firma de asigurari de viata cu care banca are contract sau subsidiara acesteia are drept datorie stingerea oricarei datorii pe care aceea pers. A avut-o in momentul decesului. Pot sa ma insel (fiind la inceput de drum) dar oricum pare ceva destul de abuziv in conditiile in care mama dvs. nu a fost trecuta ca codebitor sau girant. Iar acel consilier care refuza sa va ofere detalii despre dosarul de creditare precum sa faca si dovada acelui dosar, face dovada unui abuz mai ales in cazul in care ei sustin ca mama dumneavoastra este codebitorul/girantul acelui credit. Sfatul meu este sa mergeti la un avocat si sa va documentati mai bine. Mult respect si condoleante.
In acest moment nu am fost asociat sau nu am detinut nici un fel de srl sa sau srl-d, nici pfa din acest motiv am intrebat locul de munca viitor imi solicita deschiderea unui pfa pentru a-mi desfasura activitatea si pt a fi platit si voiam sa stiu daca imi voi deschide un pfa interfereaza cu benificiile unui srl-d